A Sportul Studenţesc is kipipálva

2013.02.03 - 14:28

Hétfőn 14.30 órától a SCM Craiova otthonában a 22. fordulóból előrehozott bajnoki mérkőzését játssza a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata.

Nehezen hangolódott rá a meccsre a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, így a Bukaresti CSM Sportul Studenţesc elleni bajnoki első negyed órája kiélezettre sikerült. Szombat este Dan Fleşeriu edző arra is gondolt, hogy pihentesse néhány alapjátékosát, hiszen a bukaresti „fellépés” után Craiovára utaztak, és hétfőn lejátsszák a 22. fordulóba programált meccset. A kezdő ötösből így kikerült Shanika „Nip” Freeman (ő nem is játszott szombaton), helyette Monica Ivan állt fel a bukaresti mérkőzés elején. Az ellenfél óvatos játéka és a szatmáriak kissé takaréklángos tempója miatt majdnem két perc után születettek meg a találkozó első pontjai, Anemarie Părău kontrája után. Sanja Knezevics triplával válaszolt (3-2), majd a bukaresti egyetemisták ezután, az első negyedben egyszer még átvették a vezetést, ezúttal honfitársnője, Tamara Bajics távoli találata után (10-9). Tartották magukat a fővárosiak, így a VSK csak három pont előnyt tudott begyűjteni az első pihenőig (17-20). A második negyed tökéletesen kezdődött Florentina „Pici” Ardeleannak, aki kevesebb mint egy perc alatt öt ponttal „pakolta” meg egykori csapatát (17-25). Emira Demirovics pontjaival ismét felzárkóztak a házigazdák, majd Knezevics újabb triplájával először (és utoljára) vezettek hárommal (30-27). Fleşeriu reagált, lehívta Pici Ardeleant és Moni Ivant, helyére Ane Părăut és Utahya Drye-t küldte a pályára, és hatékonyabb játékkal 15–1-es utolsó hat percet produkált a VSK (31-42). Moni Ivan tanulhatott a „leckéből” mert a második félidőt egy triplával nyitotta, majd jöttek Drye és Khadijah Whittington pontjai is, így a szatmáriak két perc alatt tizenhatra vitték az előnyt (33-49). Innen már lehetetlen volt a bukarestiek felzárkózása, hiába Knezevics, Liliana Scarlat és Lejla Bejtics hármasai, a negyed végén ugyanis KD Whittington beállította az addigi legnagyobb, a tizennyolc pontos különbséget is (50-68). A szatmáriak szerbje, Dara Kovacsevics is feliratkozik a pontdobók listájára (50-70), majd Szlimák Hajnalka és Pici Ardelean tripláival a 36. percben már huszonkilenccel vezetett a VSK (55-84). Ezután alábbhagyott a szatmári lendülete is, az utolsó négy percben már a kosarat sem találták, igaz, az ellenfél csak Bejtics négy pontját jegyezte. Kovacsevics a végén bemutatott egy blokkolást, és 59-84-es állásnál megszólalt a meccs végét jelző sípszó is.

A VSK nagyon fontos győzelmet jegyzett, ugyanis az Aradi ICIM-et a Gyulafehérvári CSU sem tudta leállítani szombat este. Az aradiakat ebben az idényben eddig csak a VSK verte, de két hét múlva következik majd az ICIM – VSK találkozó, ahol sok minden eldőlhet a Nemzeti Liga alapszakaszának dobogós helyeit illetően.

Mint az említettük, hétfőn a 22. fordulóból előrehozott mérkőzést játssza a VSK Craiován, 14.30 órakor kezdődik a mérkőzés. A szombati bajnokin az oltyánok 23 percig egyenlő ellenfelei voltak a címvédő, és az Euroligában érdekelt CSM Târgovişténak (a 15. percben még 31-22-re vezettek), végül 18 ponttal kikaptak (66-84).

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 20. forduló

Bukaresti CSM Sportul Studenţesc – Szatmárnémeti VSK 59-84 (17:20, 14:22, 19:26, 9:16)

VSK (pontok, lepattanók, gólpasszok): Ardelean (13 – 3x3 pontos; 2, 4), Drye (11, 8, 6), Orosz (8, 3, 0), Szlimák (5 – 1x3; 3, 2), Ivan (13 – 3x3; 4, 1), Kovacsevics (6, 4, 0), Giurgiu (0, 0, 1), Whittington (22, 9, 2 – a mérkőzés MVP-je), Părău (6, 2, 2)