A sepsiszentgyörgyiek is rászámoltak a VSK-ra

2015.02.13 - 18:55

A női kosárlabda élvonalához méltatlan volt a Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC mérkőzés színvonala, amelyet a vendég háromszékiek lazán nyertek meg negyvenegy pontos különbséggel.

A vendégek csak egy–egy pillanatra villantották meg tudásukat, a hazaiak pedig végig sínylettek negyven percet úgy. Az első másfél percben még kosárra dobásig sem jutott a VSK, közben a Sepsi már 8–0-ra meglépett. A folytatásban csak Flavia Ferenczi pontjaiból élt a szatmári alakulat, de a szatmári lány is csak nyolc pontig jutott az első tíz percben. A folytatásban a „fölösleges újonc” Kersley Levington Simons is dobott hat pontot, és még ehhez Diana Moraru és Luminiţa Manta is hozzáadott kettőt–kettőt, miközben a „zöld–fehér” ellenfél tízről huszonhárom pontra növelte előnyét (18–41). Senki sem számított arra, hogy a szünet után változhat valami a játékban. Három perc után Szmutku Renáta triplája volt az első szatmári találat (21–50), majd fél perccel az utolsó pihenő előtt Diana Moldoveanu dobását tapsolta meg a maroknyi közönség, ugyanis a fiatal szatmári lány az utolsó támadási másodpercben, kedvezőtlennek tűnő pozícióból szerzett két pontot a VSK-nak (34–66). Az utolsó negyedben már a Sepsi kosarasainak sem volt már kedvük a játékra. A 36. percig 6:4 volt a részeredmény (40–74), amikor a vendségek ismét villantottak egyet és pillanatok alatt beállították a negyven feletti különbséget (41–82). Ráadásul a 38. percben Ferenczi sérülten bicegett le a pályáról, így csak abban bízhatott a legvérmesebb VSK–drukker is, hogy ne üsse meg a százas határt a Sepsi. Megtehették volna, de Zoran Mikes megkegyelmezett és visszafogta a csapatát, így 43–84-es állásnál ért véget a meccs.

Tarţa–Laza Enikő egyébként nem játszott ezen a mérkőzésen, ugyanis egy sérülés miatt a kispadról nézte végig a meccset.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 24. forduló

Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC 43–84 (8:18, 10:23, 16:29, 9:14).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Moraru (2, 2, 0), Szmutku (3, 0, 2), Moldoveanu (4, 0, 0), Ferenczi (12, 3, 3), Manta (2, 8, 2), Levington (20, 7, 1), Pricop (0, 2, 0).