A Sepsi is kipipálta a VSK-t

2017.03.09 - 16:49

Még a vezetést is átvette két és fél percig a VSK kosárcsapata a sepsiszentgyörgyi bajnokin, de amint a Sepsi-SIC magasabb sebességre kapcsolt, tizenkilenccel is meglépett az eredményjelzőn.

Nem borult a papírforma Sepsiszentgyörgyön, hiszen a címvédő Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata legyőzte a vendég Szatmárnémeti VSK-t. Bár a végeredmény szoros meccsre utalhat, viszont a látottak alapján elmondható, hogy a háromszékiek „takaréklángon” játszva, egy negyedet meghúzva győzték le Jose Araujo edző tanítványait.

A VSK felállásában is találtunk meglepetést, hiszen a kolozsváriak elleni múlt hétvégi meccs után sokat kritizált Laza Enikő a kezdő ötben kapott helyett. Szentgyörgyön viszont jobban ment neki a játék, és a csapat legjobbja volt, elsősorban a hibátlan távoli lövéseinek (3-ból 3 találat) köszönhetően. Huszonöt percet játszott Briyona Canty is, aki 10 pontig jutott és két gólpasszt adott. A másik újonc, Alina Crăciun is több percet kapott – harminckettőt – és elsősorban a palánkról lepattanó labdák begyűjtésében jeleskedett (5 lepattanó), de csak hét dobásából csak 6 pontot szerzett.

A mérkőzését képét tekintve, a Zoran Mikes vezetőedző csapata sem erőltette a játékot. Rengeteg hibával játszottak a háromszékiek is, így az első tíz perc legnagyobb különbségét Chandra Harris állította be az utolsó másodpercben (15–10). Viszont a 15. percben már a VSK oldalán mutatott előnyt az eredményjelző Morgan Batey pontjai után (15–16), majd az amerikai lány újabb találatával már hárommal vezettek a szatmáriak (15–18). A VSK egykori játékosa, Annemarie Gödri-Părău hozta vissza játékba a Sepsi-SIC-et (23–22) és innen már nem is engedte ki a kezéből a vezetést.

A szünet után mintha az öltözőbe maradt volna a VSK, hiszen a Laza Eni 21. percben szerzett triplája után négy percig kellett várni az újabb szatmári találatra. Batey duplája ekkor arra szolgált, hogy pillanatra tizenkettőre csökkentse hátrányát a szatmári csapat (39–27). De ez sem maradt sokáig így, mert három perccel később már tizenkilenc pont volt a két csapat között (48–29). Az utolsó negyed elejére visszajött tizenkettőre a VSK (53–41), viszont ennek a tíz percnek a játéka elég volt a házigazdáknak, hogy bebiztosítsák idénybeli huszonharmadik győzelmüket. Az utolsó tíz percben a házigazdák tartották a 12–15 pontos tisztes távolságot a VSK-val szemben, csupán az utolsó fél percben engedtek ki, így Laza Eni triplája és Canty duplája zárta a mérkőzést (72–64). Szombaton folytatódik a bajnoki rájátszás, 18 órától pedig a Brassói Olimpia lesz a vendég a Both Katalin Sportteremben.