Belföld

A Sanitas szerint indokolatlan kötelezővé tenni az oltást az egészségügyi dolgozók számára

2021.08.10 - 05:36

Hétfői közleményében a szakszervezeti szövetség azzal érvelt, hogy az egészségügyi dolgozók 60 százalékát vagy beoltották már, vagy átestek a COVID-19-betegségen az elmúlt hat hónapban, ez az arány pedig a 2,5-szerese a 25,67 százalékos országos átoltottságnak.

'Ez egy további érv amellett, hogy az egészségügyi dolgozók nem jelentenek fertőzési kockázatot. Nem mellékes az sem, hogy biztonságos környezetben dolgoznak: védőfelszerelést viselnek, sajátos védekezési módszereket alkalmaznak, és kicsi a valószínűsége annak, hogy terjesszék a fertőzést' - olvasható a Sanitas Facebook-oldalán közzétett állásfoglalásban.

A szakszervezet emlékeztet, hogy több mint 90.300 személy dolgozik jelenleg a romániai egészségügyben.

Közleményükben leszögezik: egy koherensebb, célzottabb és dokumentáltabb oltási kampány tisztességesebb megoldást jelentene a hatóságok részéről az országos átoltottság növelésére. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Megkezdődött a beharangozott japánsztrájk

A Szatmár Megyei Sanitas Szakszervezeti Szövetség is csatlakozott az országos tiltakozáshoz, a szatmári intézményekben is megkezdődött a japánsztrájk.
Szatmár megye

Japánsztrájk a szatmári egészségügyben

Japánsztrájkba lépnek a Szatmár megyei egészségügyi és szociális dolgozók június 9-től. A tiltakozás mellett a betegellátás teljes mértékben zavartalan marad.
Szatmár megye

Az új bértörvény tervezete ellen tüntetnek

Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen tüntetnek ma Bukarestben az egészségügyi és a pénzügyi dolgozók szakszervezetei. Szatmáriak is Bukarestbe utaztak tiltakozni.