A rutin és a sebesség döntött Csengerben

2018.07.26 - 07:49

Simán verte a harmadosztályos Tasnádi Unirea labdarúgócsapata a szerda délutáni vendéglátóját, a magyarországi negyedosztályos Csenger FC-t. Úgy tűnik, hogy Anton főnyeremény Tasnádnak, a középpályán ugyanis remekül irányít a rutinos játékos.

Szett-nullal verte a Tasnádi Unirea a Csenger FC csapatát szerda délután, a magyarországi településen rendezett barátságos mérkőzésen.

A harmadosztályos vendégalakulat végig mezőnyfölényben játszott, és csak ritkán engedte kapuja elé az ellenfelet, amelynek kispadján két szatmári edző ül Csik Tibor és Bódi Attila személyében. De ők sem képesek a csodára, ráadásul a tasnádiak szerdán jól játszottak, és minden alkalommal meg tudták lepni a csengerieket a ritmusváltással. Ráadásul hátul helyet kapott a csapatban Cornel Ene, aki, miután szakított a román élvonalból kiesett Bukaresti Juventusszal, az Unireával edz mindaddig, míg egy számára elfogadható ajánlatot kap. A támadó játékban pedig Cocian tűnt fel, aki több mint egy idényt töltött a Szatmárnémeti Olimpiánál, majd a másodosztályos alakulat felbomlása után, tavasszal az Aradi UTÁ-nál játszott. A fiatal srác azonnal megtalálta az összhangot a másik újonccal, Antonnal.

Bolba már a 4. percben vezetést szerezhetett volna, de a tasnádi srác elkönnyelműsködött egy hatalmas ziccert. Tíz perccel később Stanciu volt közel a gólszerzéshez, de lövését kapufára mentette Juhász. Mindeközben a tasnádi kapura Görbe volt a legveszélyesebb játékos: az Unirea hálóőre hibázott egy előreívelt csengeri labdánál, de szerencséjére a hazaiak csatára idő előtt leállt, így elmaradt a gólhelyzet.

A 20. percben Anton nyitotta meg a gólözönt: a Chindia Târgoviște korábbi középpályása 16 méterről, kissé jobb oldalról, külsővel a pipára csavart, védhetetlenül (0–1). Az elektronikus eredményjelzőt kezelő hölgy éppen csak felvezette az első gólt, a tasnádiak ugyanis máris kettővel vezettek: az ellenfél térfelén szerzett labdát Anton, aki Cociant indította, a fiatal játékos pedig ellenfelét és a hálóőrt is kicselezve az üres kapuba gurított (0–2). A 23. percben már három gól volt a két csapat között: Ciul futott fel bal oldalon, keresztbe passzolt Cociannak, aki ismét megengedett magának két cselt az ellenfél 16-osán belül, így másodjára is az üres kapuba guríthatott (0–3).

A csengeri piros-fehérek első (és mint kiderült, utolsó) legnagyobb gólhelyzete Császáré volt, aki a 38. percben távolról vette célba a tasnádi kaput, Görbe a léc alól mentett szögletre. Válaszként Bolba újabb ajtó-ablak helyzetet hagyott ki, de a 43. percben mégis növelte a különbséget az Unirea: jobb oldalon Cocian készítette le a labdát Palinceacnak, aki 15 méterről laposan kilőtte a csengeri hosszú sarkot (0–4).

Fordulás után visszavett a tempóból az Unirea, így átadták a kezdeményezést a Csik, Bódi páros legénységének, azonban nem forgott veszélyben a tasnádi kapu, amelyet a második félidőben már Kerezsi védett. Így az ellentámadásokra épített Cristian Popa vezetőedző, és ebből is született két gól. Előbb a 62. percben Anton készítette le a labdát bal oldalon Székelynek, aki egy laza mozdulattal a hosszú felsőbe küldte a lasztit (0–5). Tíz perccel később újabb Anton, Székely játék állította be a végeredményt, de ezúttal Smikal volt a befejező: a fiatal játékos Székely keresztpasszát gurította az üres kapuba (0–6).

Ez maradt a végeredmény, a Tasnád pedig második felkészülési meccsét is megnyerte. Igaz, eddig két negyedosztályos alakulattal játszott a legénység, a Nagykárolyi VSK Victoria és a Csenger FC elleni találkozók után pedig 9–1 a gólkülönbség. Szombaton viszont már más erőt képvisel az ellenfél: az Unirea a másodosztályos Nagyváradi Luceafărul vendége lesz egy következő barátságos mérkőzésen. „Nagyon nehéz meccs lesz, de egy nagyon jó teszt lesz mindegyik játékosomnak” — véli Cristi Popa, aki elégedett volt legénysége csengeri teljesítményével is.

„Jó felkészülési mérkőzés volt, egy jó edzés, jó körülmények között. Elsődleges célom, hogy a játékkapcsolatokon javítsak. Most láttam ígéretes dolgokat, a fiúk sokszor azt játszották, amit látni akartam. Természetesen még sok munka vár ránk, de remélem, hogy a bajnoki rajtig sikerül minden hibát kiküszöbölni” — tette hozzá a szakvezető.

Mindazok ellenére, hogy barátságos meccset játszott a két testvérváros alakulata, a csengeri lelátó hetven százalékban megtelt, így legalább száz néző előtt játszottak a csapatok.

„Csik Tibor edző a 22 játékost kettéosztotta és mindenkinek egy félideje volt megtapasztalni, hogy milyen fokozatban játszanak a csapatok keleti szomszédunk harmadik vonalában! A meccset 4–0-ás félidőt követően 6–0-ra nyerte az Unirea, voltak biztató jelek alakuló csapatunk játékában, de a hibák is szépen felszínre kerültek a jobb játékerőt képviselő tasnádiak ellen” — olvasható a csengeri csapat Facebook-oldalán.

Felkészülési mérkőzésen

Csenger FC – Tasnádi Unirea 0–6 (0–4).

Gólszerzők: Anton (20. perc), Cocian (21., 23.), Palinceac (43.), Székely (62.), Smikal (72.)

Csenger: Juhász - Algács, Pálfi, Almási, Halász, Osváth, Bodó, Stef, Csorvási, Kövesligeti, Császár. Játszottak még: Cséke - Pankotai,Orosz, Gaál, Mona, Lázin, Balogh, Reszler, Varga, Katona, Mosdóczi,

Unirea: Görbe – Palinceac, Varga, Ene, Parnău, Cocian, Cubaș, Bolba, Anton, Stanciu, Ciul. Játszottak még: Kerezsi – Székely, R. Pop, Silaghi, Smikal. Igazoltan hiányoztak: Vincze Levente, Vincze Dávid, Vădan, Bălău, Nemeș (sérülés), Purguly (betegség).