A RBR-rekorder Gyenes Mani aranyéremmel tért vissza

2020.11.01 - 14:50

Ezzel Mani tovább viszi a rekordot, hiszen ő az egyetlen motoros a világon, amely rajthoz állt és be is fejezte a legkedveltebb, de legnehezebb hard enduro verseny mindegyik kiírását.
Mint ismeretes, az Autonet Motorcycle Team pilótája közel öt hóannap ezelőtt súlyos lábsérülést szenvedett egy edzés során, ezért négy és fél hónapot mankó segítségével tudott járni. Múlt héten gyakorlatilag a mankót cserélte le a motorkerékpár nyergére, amikor a magyarországi partnertől megkapta a KTM legújabb 300 köbcentis modelljét, és megtett néhány kört vele Szatmárnémeti környékén. Ezután döntött úgy, hogy eleget tesz a RBR szervezőinek a kérésére, és benevez egy könnyebb kategóriába: a pálya nehézségi fokát tekintve a Gold, a Silver és a Bronze után az Iron a negyedik kategória, amit még az Atom széria követ, ahol csak amatőrök versenyeztek.

maniRBR
„Nem szerettem volna úgy rajthoz állni, hogy másnap kiállok. A célom az volt, hogy tudjam végig vinni a versenyt, hogy motorozzak. Örülök, hogy nem hagytam ki ezt az évet” — mondta lapunknak Mani, aki elárulta, hogy nagyon izgult. „Még az úton, Nagyszeben felé is izgultam, de az első versenynap során is. De nagyon jól éreztem magam. Az eredmény nem foglalkoztatott, nem kezdtem el versenyezni. Most nem akartam, hogy elkapjon a versenyszellem, hiszen sérülékeny vagyok még, és ezen a versenyen nagyon nagy a sérülésveszély, ezért biztonságos tempóba mentem” — tette hozzá a Dakar-ralin két kategóriájának háromszoros győztese.

maniRBR1
Maninak ez a harmadik aranyérme a Red Bull Romaniacson: 2005-ben és 2006-ban a szatmári Oláh László oldalán nyerte meg a Team Expert kategóriát, most az egyéniben először zárt lett kategóriaelső. Emellett még két ezüstérem szerepel a neve mellett a korábbi futamokon, a Silver kategóriában.

Nagyon sok ellensége van egy dakarosnak!

Hazaért Gyenes Emánuel, Mani a január 19-én véget ért, szaúd-arábiai Dakar raliról. A szatmárnémeti Autonetnél fogadták - spirál konfettik, füstfelhő, pezsgő, bor, ünnepi torta, egy lelkes csapat és mindenre kíváncsi újságírók várták.

Dakar 2024: Gyenes Mani retrospektív

Rövid összefoglaló a 2024-es Dakarról és elsősorban arról, milyen benyomással zárta a két hetes, szaúd arábiai sivatagi rohanást az Autonet Motorcycle Team szatmárnémeti versenyzője.

Dakar 2024: tizenegyediknek ért be Mani

Január tizenkilencedikén véget ért a 2024-es évi, szaúd-arábiai Dakar rali, a szatmárnémeti motoros Gyenes Emanuel – Mani saját kategóriájában 11. összetettben a 23. helyezést érte el.