Belföld

A PSD aláírásgyűjtést kezdeményez a földgáz és az elekromos áram árának korlátozásáért

2021.09.20 - 12:57

A politikus közlése szerint erről a párt állandó országos vezetőségének ülésén döntés, amelynek előzményeként pénteken benyújtották a parlamentbe az energiaárak felső határának rögzítésére vonatkozó törvényjavaslatot. Ezt a tervezetet a PSD összes képviselője és szenátora - összesen 157 törvényhozó - aláírta. A jogszabályt a szóvivő szerint sürgősségi eljárásban kell megvitatni a parlamentben, mert nagy várakozás övezi. Az aláírásgyűjtéssel is az a céljuk, hogy 'érzékenyítsék' a téma iránt a többi frakciót - tette hozzá.

Szerdán a PSD vezetői a romániai kis- és középvállalkozások munkaadói szervezeteinek képviselőivel egyeztetnek, mert őket is súlyosan érinti az energiaár-emelkedési hullám. A megbeszélés után a támogatásukról szóló törvénytervezetet is benyújtanak - mondta a szociáldemokraták szóvivője.

Oprea emlékeztetett, hogy a parlamentben bizottság alakult az energiaár-emelkedések okainak tisztázására, és ennek a testületnek ő maga is tagja. A bizottsági kivizsgálás eredményei alapján fognak olyan törvénytervezetet kidolgozni, amely megakadályozza az árak elszabadulását - tette hozzá a szóvivő.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Kevesebbet ír majd az augusztusi gázszámlákon

Csökkentette egyik szolgáltatásának díját a két nagy gázszállító, ennek köszönhető a fogyasztók számára kedvező árváltozás.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

Tisztázta a helyzetet az energetikai piacon az ANRE

Zéró tolerancia a spekulatív projektekkel szemben, a hálózat-fejlesztési projektek garanciáját 5%-ról 20%-ra emelte a hatóság.