A pocsék játék ellenére Csik bizakodó

2012.07.19 - 14:12

Sorozatban harmadik felkészülési mérkőzését vesztette el a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata, csütörtökön a harmadosztályos Zilahi FC győzte le Csik Tibor vezetőedző legénységét. Eddig a „sárga–kékek” hatból öt barátságos meccset vesztettek el.

Pocsék játékkal rukkolt elő a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata csütörtök délelőtt, a Zilahi FC ellen rendezett hazai felkészülési mérkőzésen. Csik Tibor vezetőedző ismét két csapatot állított fel, viszont az első félidőben pályára küldött tizenegyes kritikán alul teljesített. A vendég harmadosztályos csapat uralta a mezőnyt, a „sárga–kékek” alig fértek oda Claudiu Chiş kapujához, míg a túloldalt Cosmin Sabou lőtte körbe Marius Şuta kapuját. Mégis a szatmáriaké volt az első nagy helyzet, azonban Molnar fejéről a lécre pattant a labda. A 38. percben a szilágyságiak megérdemelten megszerezték a meccs első gólját is: Andrei Teglaş baloldalról, az alapvonalról gurított vissza a rövid sarokra érkező Mihai Bodénak, aki közelről nem hibázott. Ráadásul az ellenfél növelte előnyét még a szünet előtt: a pihenőt váró Olimpia FC védői egyedül hagyták Major Istvánt a 16-os jobb szélén, aki laposan kilőtte Şuta kapujának hosszú sarkát.

Ghiriti a legjobb

Fordulás után a „második” csapattal álltak fel a szatmáriak, és így az elején megélénkült az Olimpia FC játéka is. Adrian Marinaş, Petre Hanus, Gheorghe Ghiriti és Daniel Feier zavart keltettek a zilahi védelemben, viszont továbbra sem sikerült bevenni Chiş kapuját. Marinaş lövése a kapufát találta el, Ghiriti fölé lőtt, Feier pedig ziccerből sem tudta becsapni a hálóőrt. A 68. percben felcsillant a remény, amikor Ghiriti buktatásáért 11-est ítélt a zilahi bíró, Paul Unimătean. Adrian Micaş viszont erőtlenül rúgta a labdát a kapu bal sarkába, a csereként beállt Alex Gudea pedig gond nélkül védett. A hajrában Ghiriti próbálkozott még az ellenfél kapuja előtt, viszont nem találta el a célt.

Maradt a 2–0-s vendégsiker, és ez már az ötödik, sorozatban a harmadik veresége az Olimpia FC-nek a felkészülés során. Mindezek ellenére Csik Tibor úgy gondolja, hogy jól haladnak a felkészüléssel, de türelmet kér a szurkolóktól is, mivel Zsiga Ervin, Valter Heil, Dan Gavrilescu és Florin Mureşan távozása miatt új csapatot kell építsen az Olimpiánál.

„Ha a meccsek eredményeit nézzük, akkor valóban rossz, hogy negatív a mérlegünk. Viszont én most nagyobb hangsúlyt fektettek a taktikai felállásra és úgy gondolom, e tekintetben jó úton haladunk, nem vagyok elkeseredve. Négy fontos játékosok hagyták el az együttest, ezért új csapatot kell építeni. Most ebben a fázisban vagyunk. Jó úton haladunk, és bízom benne, hogy összeáll ismét egy jó együttes. Sokkal fontosabb, hogy a bajnoki meccsekről hosszuk majd a győzelmeket” – nyilatkozta a szakvezető.

Hasonló véleményen volt az újonc Cosmin Iuhas is, aki korábban a Szatmárnémeti Someşul, a Szilágysomlyói Şimleul, a Nagyváradi Bihor FC, a Kolozsvári U és a CS Otopeni mezében is játszott. „Valóban bosszantó, hogy a mai (csütörtök – szerk. megj.) meccsen nem mentek be a helyzetek. Viszont a szurkolók türelmét kérjük. Egy új csapatot nem lehet egy-két nap alatt felépíteni” – mondta a szatmári hátvéd.

Az Olimpia FC szombaton 11 órától Nagyváradon a másodosztályos Bihor FC ellen játszik újabb felkészülési meccset, hétfőtől pedig edzőtáborba vonul a legénység. A központosított felkészülés helyi szinten fog zajlani, majd a következő hétvégén Nyírbátorba utaznak, ahol három barátságosat fognak játszani.

Eredmény

Felkészülési mérkőzés: Szatmárnémeti Olimpia FC – Zilahi FC 0–2 (0–2). Gólszerzők: Bode (38. perc), Major (45.).

Olimpia FC (első félidő): Marius Şuta – Flavius Moş, Adrian Sabău, Cosmin Iuhas, Ciprian Lauruk, Marian Pop, Adrian Micaş, Botos Sándor, Cristian Molnar, Ciprian Prodan, Ionuţ Dănilă. Második félidő: Florin Görbe – Andrei Glodean, Claudiu Silaghi, Micaş, Lucian Homorozan, Gheorghe Ghiriti, Manuel Mureşan, Cristian Cozma, Eugen Petre Hanus, Adrian Marinaş, Daniel Feier. Edzők: Csik Tibor, Ioan „Lulu” Dragomir, Paul Levente. Kapusedző: Daniel Oşan.

Zilahi FC: Claudiu Chiş – Major István, Mihai Pop, Dragoş Surducan, Vlad Negrean, Vlad Lung, Cosmin Sabou, Raul Stanciu, Mădălin Trip, Mihai Bode, Andrei Teglaş. Játszottak még: Alex Gudea – Vasile Jula, Mihai Cherecheş, Gabriel Brie, Claudiu Cornaci, Dávid Bálint, Mădălin Mureşan, Cătălin Anghel, Viorel Ionaşcu. Edzők: Marius Paşca, Cristian Oros.