Belföld

A piros viharriasztás alatt álló Maros megyében néhány óra leforgása alatt tizennégyszer riasztották a tűzoltókat

2021.07.20 - 05:38

Maros megye piros viharriasztás alatt állt hétfő délután. A megyei katasztrófavédelmi felügyelőség tájékoztatása szerint a tűzoltóknak több házból és udvarból ki kellett szivattyúzniuk a vizet Tancs (Tonciu), Nagyernye (Ernei), Ikland és Gernyeszeg (Gorneşti) településeken.

A felügyelőség arról is beszámolt, hogy Nagyernyén egy ház tetejére dőlt egy fa, Marosvásárhelyen pedig szintén kicsavart két fát a viharos szél.

Magyarfülpös (Filpişu Mare) és Csejd (Cotuş) településen az áramvezeték több helyen leszakadt, az energiaszolgáltató munkásai kiszálltak a terepre, hogy helyrehozzák a kárt.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Több megyében is ítéletidő tombolt

Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.