Belföld

A parlament folyosóján tiltakoznak az AUR képviselői; Simion parlamenti sztrájkot helyezett kilátásba

2021.09.15 - 10:14
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) alsóházi képviselői kivonultak a képviselőház szerdai plenáris üléséről, és a parlament folyosóján tiltakoztak amiatt, hogy az alakulatuk és az USR PLUS által közösen benyújtott bizalmatlansági indítványt nem bocsátották vitára és szavazásra.

George Simion, az AUR társelnöke bejelentette, hogy tiltakozásuk ultimátum a parlamenti sztrájk kirobbantása előtt, amelyre sor fog kerülni, ha az alakulat által kezdeményezett indítványt nem vitatják meg és nem bocsátják szavazásra a parlamentben.

'A román parlamentben megszűnt a demokrácia, és mi folytatni fogjuk tiltakozásunkat, ha a szenátus, illetve a képviselőház elnöke nem cselekszik a törvények és az alkotmány szellemében, és nem bocsátja szavazásra az AUR által kezdeményezett bizalmatlansági indítványt. (...) Jövő héttől jelen leszünk az üléseken, de nem szavazunk' - szögezte le Simion.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.
Belföld

Olyan kormány kell, amely 2028-ig stabilan működhet

Kelemen Hunor kevés esélyt lát arra, hogy a pártokkal folytatott első tárgyalási forduló után megalakuljon a kormánytöbbség.
Belföld

A románok többsége az előrehozott választások híve

Ha vasárnap parlamenti választásokat tartanának, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.