A Pandurii is búcsút int az európai kupasorozatoknak

2013.11.08 - 00:41

A hajrában vesztette el a mérkőzést és ezzel együtt a továbbjutási reményeket a Pandurii Tg. Jiu labdarúgócsapata, amely csütörtök este Kolozsváron 2–1-re kapott ki a vendég Fiorentinától.

Cristi Pustai vezetőedző együttese azonban jól teljesített, tartotta magát a firenzei legénységgel szemben és a 32. percben ráadásul vezetést is szerzett Eric szépségdíjas ollózásos góljával. A 86. percig még éltek a továbbjutási remények, ugyanis a 4. fordulóban szerzett egységekkel már négy pontja lett volna a Panduriinak az E csoportban, és így még lettek volna esélyek arra, hogy beérjenek a végére a 2. helyre. A hajrában viszont két védelmi hiba után Matos, majd a hosszabbításban Valero is betalált a csereként beállt Mingote (Stanca megsérült a 24. percben) kapujába.

Ezzel eldőlt a továbbjutás a csoportba, az utolsó két fordulóban már csak az a kérdés maradt, hogy a Fiorentina és a Dnyipro melyék helyről jut a kupasorozat legjobbjai közé.

E csoport

Pandurii Tg. Jiu – Fiorentina 1–2 (Eric 32. Perc, illetve Matos 86., Valero 90+2.)

Dnyipro Dnyipropetrovszk – Pacos Ferreira 2–0 (Matheus 44., Konoplyanka 66.).