A nyolcadik helyről folytatja az SZVSK

2022.03.26 - 19:38

Behúzta a három pontot, és ezzel a nyolcadik helyről várja a bajnokság rájátszását a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, miután szombat délután 2–0-ra legyőzte az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban a vendég Nagysomkúti Progresult.

cropped-vskNagysomkut

cropped-vskNagysomkut1

A találkozó gyakorlatilag 1–0-ról indult, ugyanis a 2. percben Mihăiță Mureșan egy bombagóllal köszönt be az ellenfélnek: Zsiga Ervin szabadrúgása pattant le a sorfalról, a labda viszont a szatmári veterán védő elé került, amely kapásból, 35 méterről küldött egy torpedót a bal oldali léc mellé, Mihai Miholca tehetetlen volt (1–0).
A máramarosi együttes kapusának a későbbiekben viszont szerencséje volt, hiszen a szatmári maradt a veszélyesebb csapat, de Raul Ziman jó helyzetből tört meg egy labdát, később Cosmin Zamfir, majd Gabriel Cădar lövéseinél ment a labda kevéssel mellé. A 36. percben viszont ismét elhagyta a szerencse a Progresul hálóőrét, ugyanis Kanalos Tony kettőre tudta növelni az SZSVK előnyét: Zamfir tört előre, majd egy védő és a hálóőr szorításába próbált a kapura emelni, majd a pályán kívülre tartó labdára érkezett a szatmári srác, aki az üres kapuba irányította a lasztit (2–0).

cropped-vskNagysomkut2GOL1-4

cropped-vskNagysomkut2GOL2-2

cropped-vskNagysomkut2GOL3-6

cropped-vskNagysomkut2GOL4-3
Nem változott az eredmény a szünetig, Csik Tibor edző pedig cserékkel próbált frissíteni egy kicsit a csapata játékán. Svarczkopf István biztos pontnak tűnt a középen, Călin Vădan pedig a támadójátékban segített a csapatnak. Később jött Alex Bonea, Denis Baior és Antonio Pașca is, viszont a szatmáriak visszavettek a tempóból, a cserék pedig elszórakoztak néhány ígéretes helyzetet. Az SZVSK átadta a kezdeményezés lehetőségét a vendégcsapatnak, viszont csak egyetlen alkalommal, Adrian Tarța közeli lövésénél volt komolyabb dolga Iulian Anca-Tripnek.

cropped-vskNagysomkut3-4

cropped-vskNagysomkut2-4
A szünetben jegyzett eredmény maradt a végéig, egy az SZVSK az utolsó fordulóban ismét megelőzte a táblázatban a Progresult, és 18 ponttal várhatja a playout első fordulóját.
A Szatmárnémeti VSK csapata Csik Tibor vezényletével veretlen a bajnokságban: négy döntetlen mellett ez volt a harmadik győzelem.

cropped-vskNagysomkut4-5

cropped-vskNagysomkut5-6
Szombaton a rájátszás első fordulóján Kolozsváron játszanak a fiúk a CFR második számú csapata ellen, majd a Luceafărul Nagyvárad vendégei lesznek. Legközelebb három hét múlva játszanak ismét ittohn a srácok, akkor ismét a Progresul lesz az ellenfél. A 4. fordulóban Zilahon játszik az SZVSK, a playout odavágó körének utolsó fordulójában pedig a Szilágysomlyói Sportult fogadja majd idehaza.

NYILATKOZATOK

Mihăiță Mureșan, az első gól szerzője: „Sajnos nem ez volt a legjobb meccsünk, de elvégre nyertünk, és ez a legfontosabb. Nagyon örülünk ennek a három pontnak, mivel egy olyan csapatot vertünk, amely a télen megerősödött, és sokkal jobb focit játszik, mint korábban. Szeretnénk, hogy a rájátszásban is ilyen jó eredményeket érjünk el, és a bajnokság végére még legalább két helyet kapaszkodjunk fel a táblázatban.”

Svarczkopf István, az SZVSK játékosa: „Nehéz és nagyon fontos meccs volt, de megérdemelten szereztük a három pontot. Sajnos a játékunk nem úgy jött ki, ahogy szerettük volna, de a győzelem számít. A folytatásban is minden meccset győzelemre akarunk játszani.”

Csik Tibor vezetőedző: „A legfontosabb a három pont, de továbbra is bosszant, hogy bizonytalan a játékunk. De gratulálok a fiúknak az odaadásért. Kicsit többet vártunk volna a csapattól az idény elején, de remélem, hogy jó lesz a vége. A playoutban minden meccs nagyon kemény lesz, nagy harcok lesznek minden egyes pontért. Nekünk matematikailag és elvileg is reális esélyünk van arra, hogy feljebb zárjunk a táblázatban.”