A németek voltak a szerencsésebbek

2012.06.10 - 00:22

A legutóbb ezüstérmes német válogatott 1-0-ra legyőzte a portugál együttest a lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság B csoportjának szombati második mérkőzésén, Lvivben.

Sokáig óvatos játék folyt a pályán, a csapatok helyzetekig sem igazán jutottak el, az első félidő végén mégis csak a kapufa mentette meg a németeket a góltól: a 45. percben jobb oldali portugál szöglet után Pepe elé került a labda, aki 10 méterről a bal felső sarkot vette célba, labdája azonban a felső lécről a gólvonalra vágódott, onnan pedig kifelé pattant, s a német védők tisztáztak.

A fordulást követően aktívabban futballozott a két együttes, több lehetőség adódott. A 72. percben Müller adott be szépen a jobb oldalról, a labda pontosan Gomez fejére szállt, aki gyönyörűen fejelte vissza a hosszú sarokba, ezzel vezetést szerzett a „Nationalelfnek”.

A kapott gól után néhány perc kellett a portugáloknak, amíg magukhoz tértek. A hajrában viszont óriási energiákat mozgósítottak, s több ziccerig is eljutottak, ám a kapuba nem sikerült betalálniuk, így a hollandokhoz hasonlóan pont nélkül készülhetnek a B csoport második fordulójára.

Eredmény

B csoport, 1. forduló:

Németország – Portugália 1-0

Gólszerző: Gomez (72. perc)

Németország: Manuel Neuer – Jerome Boateng, Mats Hummels, Holger Badstuber, Philipp Lahm, Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Thomas Müller (Lars Bender 94. perc), Mesut Özil (Toni Kroos 87.), Lukas Podolski, Mario Gomez (Miroslav Klose 80.).

Portugália: Rui Patricio – Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, Fabio Coentra, Miguel Veloso, Raul Meireles (Silvestre Valera 80.), Joao Moutinho, Nani, Hélder Postiga (Nelson Oliveira 70.), Cristiano Ronaldo.

A másik mérkőzésen: Dánia – Hollandia 1-0

A csoport állása: 1. Dánia és Németország 3 pont (1-0), 3. Hollandia és Portugália 0 (0-1)