A negyedik szettig vitték a meccset

2013.11.24 - 17:31

Megszakadt a Szatmárnémeti ADEP–VSK női röplabdacsapatának a hibátlan menetelése a felnőttek másodosztályos bajnokságában, szombaton 3–1-re kikaptak a Both Katalin Sportteremben a vendég Kolozsvári CSU-tól.

Az edző, Adrian Pricop is elismerte, számoltak ezzel a vereséggel, hiszen a kincses város csapata az elmúlt idényben búcsúzott az élvonaltól, de abból a keretből megőriztek még játékosokat, akikkel vissza akarnak jutni Románia legjobbjai közé. A játék képét tekintve észlelhető volt a rutin és a korbeli különbség, ugyanis a kolozsváriak átlagéletkora húsz éven fölötti a szatmáriak 15 évéhez viszonyítva. „Egy sokkal erősebb csapattal játszottunk. De szerintem erőnlétileg ugyanolyan jól álltunk a pályán, mint ők, véleményem szerint csakis a rutin döntött a javukra. Ha mi így folytatjuk, két év múlva egy nagyon erős csapatot alkotnak a mostani lányaim” – vélte Pricop a találkozó után. És bár az ADEP–VSK kikapott, a szatmári röplabdázóknak nem volt miért szégyenkezniük. A második szett gyengére sikeredett – azt simán nyerték a kolozsváriak – a folytatásban remekül játszottak. A harmadik, fordulatos menetet meg is nyerték, a negyedik szettben pedig 1–6-ról álltak fel és egyenlítettek 7–7-re. 12–14-es CSU–vezetésnél viszont rákapcsolt a vendégcsapat, és hamar elhúzott hét pontra (13–20). Pircop együttese még feljött négyre (17–21), de a végjáték az ellenfélé volt, aki innen már nem vesztett adogatást és nyert 3–1-re.

A vereséggel az ADEP–VSK csapata átadta vezető pozícióját a legyőzőjének az A2 Nyugati csoportban, de marad a második helyen, amely a bajnokság végén élvonalbeli osztályzót ér.