A napsütötte ACR-pályán versenyeztek szombaton

2022.05.01 - 14:54

A mezőny legjobbja Vajda Zsolt volt. „Bajnok” verhetetlen volt szombaton, és egy 1 perc 11 másodperces kör után jött a hétvégi csúcs, az 1:08.63-as köridő – ezzel első lett a haladók 1-es osztályának a versenyében.
A többszörös ralibajnok Vajda Zsolt Suzuki Swiftje jól bírta a strapát, és a nyílt versenyen is nagyot autózott. A saját rekordjától fél másodpercet elmaradva, 1:09.15-ös időeredménnyel zárt az élen „Bajnok”. A nyíltversenyben a nagykárolyi Gindele Emerich lett a második (1:09.60), míg az abszolút bajnoki címvédő Florin Ștecka 1:09.95-tel a harmadik helyen zárt.
Mint ismeretes, a Rally Sprint első fordulóját idén Aradon rendezte az ACR szatmárnémeti fiókja és az Auto-Karting Rider’s SK, a harmadik etapban pedig Nagybánya utcáin „csapnak a lovak közé” a résztvevők, június 4-én.

RALLY SPRINT, 2. FORDULÓ

Junior korosztály
1. Balog Dominik (szatmárnémeti, Honda Civic), 2. Mihai Călin Temian (szatmárnémeti, Toyota Paseo), 3. Vladimir Nicolae Orza (besztercei, Volkswagen Lupo).

DH 1 géposztály
1. Ghiță Pridea (nagybányai, Honda Civic), 2. Nelu-Daniel Rus (besztercei, Honda Civic), 3. Eugen Ovidiu Savici (aradi, Renault Megane).

DH 2 géposztály
1. Ioan Merca (nagykárolyi, Mazda MX5), 2. Paul Vlad Domuța (szatmárnémeti, Dacia Logan), Laurențiu Marica (nagybányai, Audi A4).

AH 1 géposztály
1. Vajda Zsolt (szatmárnémeti, Suzuki Swift), 2. Adrian Borzescu    (kolozsvári, Dacia Logan), 3. Claudiu Iosef (aradi, Renault Twingo).

AH 2 géposztály
1. Gindele Emerich (naykárolyi, Mazda MX5), 2. Ionuț Badea (nagyváradi, Peugeot 206), 3. Kui Ferenc (szatmárnémeti, Hyundai Coupé).

AH 3 géposztály
1. Florin Ștecka (szatmárnémeti, BMW 320), Casian Oros    (szatmárnémeti, Alfa Romeo GT), 3. Claudiu Meghisan    (szatmárnémeti, BMW 320i).

AH 4 géposztály
1. Vlad Moțica (aradi, Mazda RX8)

Női kategória
1. Iocsák Natália Ramona (sárközújlaki, Honda Civic)

Nyílt verseny
1. Vajda Zsolt, 2. Gindele Emerich, 3. Florin Ștecka.

A Mazda MX5-ösök voltak a menők a Transilvania sugárúton

Negyvenegy pilóta sorakozott fel egyenként szombaton a szatmárnémeti Transilvania sugárúton, hogy a lehető legjobb időt autózva gyarapítsa pontjait a Rally Sprint gyorsasági és ügyességi bajnokság összetett táblázatában.

Szombaton zárva lesz a Transilvania sugárút

Zárva lesz szombat kora reggeltől a közúti forgalom elől Szatmárnémeti a Transilvania sugárút, ahol a Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókja és a Szatmárnémeti Auto-Karting Rider’s SK szervezésében rendezik meg a 17. Rally Sprint autós ügyességi és gyorsasági bajnokság negyedik futamát.

Szombaton Rally Sprint a központban

Csütörtökig lehet nevezni a Rally Sprint autós gyorsasági és ügyességi bajnokság következő futamára, amit a szatmárnémeti Transilvania sugárúton rendeznek meg. A nevezés online zajlik.