Ha valaki életmódváltásba szeretne kezdeni, annak be kell építenie az életébe a rendszeres testmozgást. Első körben nem is kell feltétlenül valami nagy dologra gondolni - ha naponta teszünk egy harmincperces, közepesen tempós sétát, már annak is látványos hatásai lehetnek — írja a hazipatika.com.
Jobb lesz a kedvünk
Az egész napos ülés nagyon egészségtelen, ez nem újdonság - ráadásul friss kutatások szerint a rendszeres sport önmagában kevés ahhoz, hogy felvegyük a harcot a káros hatásaival szemben. De akkor mit tehet az a rengeteg ember, aki irodai vagy egyéb ülőmunkát végez? Már 30 perc rendszeres séta is változásokat idéz elő az idegrendszerünkben - ezt több kutatás is igazolja. A stressztűrő képességünk javul, a szabad levegőn történő mozgás hatására pedig megnő a szervezetünkben a D-vitamin szintje. Mivel a D-vitamin hiánya és a depresszió között összefüggés van, a mozgás jó hatással lesz a kedélyünkre.
Kreatívabbak leszünk
Egy 2014-es tanulmányban arról számoltak be, hogy a rendszeresen sétálók jobban teljesítettek a kreativitással és gondolkodással kapcsolatos teszteken.
Súlyt vesztünk
A séta jó hatására javul a szervezet inzulinválasza, ami segíthet a hasi zsírpárnák csökkentésében. Emellett gyorsítja az anyagcserét, gátolja az izomvesztést, és persze plusz kalóriákat is égetünk vele. És ehhez már az is elég lehet, ha mindennap gyalog megyünk haza a munkából.
Csökken bizonyos betegségek kialakulásának kockázata
Magas vérnyomás, stroke, keringési rendellenességek, cukorbetegség - csak néhány betegség, aminek a kialakulási esélyét jelentősen csökkenthetjük, ha rendszeresen sétálunk. Emellett arra is csökken az esély, hogy a lábaink visszeresek lesznek - a lényeg, hogy a sétát mindig kényelmes cipőben végezzük. Vigyünk magunkkal egy sportcipőt a munkába, és vegyük át, mielőtt hazaindulunk.
Javul az emésztésünk
A székrekedéssel küzdők állapotán is sokat javít a séta - azok, akik napi harminc percet gyalogolnak, sokkal ritkábban küzdenek ezzel a problémával.