A Nagyszeben is kipipálva

2013.10.03 - 18:59

Sima győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a Nagyszebeni HC elleni bajnoki mérkőzésen: Nicolae Istrate edző legénysége 33–19 arányban nyert az A–osztály B csoportjának 3. fordulójában.

A házigazda együttes kissé nehezen melegedett rá a meccsre, így a rutintalan szebeniek néhány perc után 1–3-ra vezettek. Az ébresztő után beindult a szatmári gépezet is, és alig negyed óra múlva már 14–3-as állást mutatott az eredményjelző tábla. Innen úgy tűnt, nem lesz megállás, viszont a biztos vezetés tudatában kissé alábbhagyott a lendület. Igaz, a vendégek már nem veszélyeztették a továbbiakban a szatmári győzelmet, ugyanis Istrate csapata tartotta a szünetig tizenegy gólos előnyt (18–7). fordulás után három perc alatt tizennégyre nőtt a különbség (21–7), majd a 37. percben már tizenöt volt a szatmári for (23–8). Tizenhat gól volt a legnagyobb VSK–előny, amit először a 45. percben ért el a hazai csapat (29–13), a végéig kettőt faragott a Nagyszeben.

Az utolsó tíz perc hőse Erdős Emánuel volt: a VSK kapusa 64 százalékos teljesítményt nyújtott (9 védés, 5 kapott gól).

A szatmári legénység a negyedik bajnoki fordulóban Nagybányán, az Academia de Handbal Minaur vendége lesz.

Férfi kézilabda, A–osztály, 3. forduló

Szatmárnémeti VSK – Nagyszebeni HC 33–19 (18–7)

VSK: Cioroiu 11 védés, Pogyină, Erdős 9 védés – Mateş 3 gól, Ungar 2, Morar 4, Pop A. 2, Mureşan 9, Chira 7, Jurj 4, Tătăran, Santeiu 1, Varga, Pop R., Tătar 1.