A második lett az Olimpia FC csapata Cigándon

2012.12.04 - 12:35

Az Olimpia FC és a Kinder FC 12 éven aluliak csapatai Cigándon mérkőztek egy nemzetközi tornán, míg több szatmári 6 éven aluli labdarúgó Szatmárnémetiben küzdöttek az Il Calcio Kupáért.

A Winter Kupa nemzetközi teremlabdarúgó-torna döntőjét játszotta Cigándon a Szatmárnémeti Olimpia FC 12 éven aluliak korosztályos csapata, az együttes játékosa, Kecskés Roger pedig a gólkirályi címet hozta haza. Az szatmárnémeti legénység a csoportkörben a Kazincbarcikai SC elleni 3–0-s sikerrel nyitott, majd kikapott 2–0 arányban a szlovák MFK Zemplín Michalovcétől. Zárásként 3–1 arányban győzték le a házigazdákat, így a Csik Tibor edző legénysége az első helyről jutott a torna döntőjébe, ahol Nyírsuli csapata 3–1-re verte az Olimpia FC-t.

A másik csoportban szerepelt a Nagykárolyi Kinder FC legénysége, amely a szlovák MFK Vranov nad Top'lou együttestől elszenvedett 2–0-s vereség után a Nyírsuli is 2–0-ra verte Tabi Zsolt edző csapatát. A szlovák Slavoj Trebisov elleni 2–0-s győzelemmel a széria 3. helyén zárt a Kinder FC, azonban a helyosztón 2–0-ra verte a nagykárolyiakat a Kazincbarcikai SC, így a „végső elszámolásnál” a 6. lett az együttes.

A Kinder FC játékoskerete: Ritli Raymond, Preg Krisztián, Szabó Steven, Barth Kevin, Kind Dániel, Boros Patrik, Brisc Crăciun, Ilyés Dániel, Balog Ferenc, Tóth Ernő, Adrian Rebeleş. Edző: Tabi Zsolt.

Szatmáron a legkisebbek

Közben a Kinder FC legkisebbjei, a 6 éven aluliak csapata Szatmárnémetiben, az Il Calcio-Legea Kupáért küzdöttek. A négycsapatos tornán a nagykárolyiak a 2. helyen zártak a házigazda Szatmárnémeti Il Calcio mögött. A harmadik helyen zárt a Máramarosszigeti Plimob együttes, míg a negyedik pozícióban az Olimpia FC zárt. Ugyanakkor Varga Áron, a Kinder FC játékosa – aki a csapat tizenegy találatából ötöt rúgott – vihette haza a torna legtechnikásabb játékosának járó különdíjat.

A Kinder FC játékoskerete: Mikola Viktor, Stefan Funkenhauzer, Vţrkuti Bence, Hevele Hunor, Koch Máté, Varga Áron, Ozsváth Márk, Szabó Norbert, Récsei Dominik. Edző: Csenteri József.