A második aranyérem: Kapás Boglárka is Eb-győztes Glasgow-ban

2018.08.07 - 01:59

Egy kiváló hajrával aranyérmet nyert 200 méter pillangón Kapás Boglárka (képünkön), a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokság hétfői versenynapján.

A 25 éves magyar versenyző 2:07.13 perces egyéni csúccsal csapott célba, a szám másik magyarja, a két évvel ezelőtt ezüstérmes Szilágyi Liliána a hatodik lett. „Nagyon örülök, csak annak nem, hogy nem sikerült 2:07 alatt úsznom. Biztos vagyok benne, hogy tudok. Körülbelül fél éve vagyunk rajta újra a pillangón, szóval biztosan van még benne, és addig nem is nyugszom, amíg nem lesz meg az a 2:06-os idő” – válaszolta az MTI érdeklődésére a szám 2010-es ifjúsági olimpiai bajnoka, aki hozzátette, szívesen vállalná ezt a számot a tokiói felnőtt olimpián is.

Kapás a magyar úszóválogatott negyedik érmét szerezte a skót nagyvárosban, Milák Kristóf 200 méter pillangón nyert Kenderesi Tamás előtt, Késely Ajna pedig 800 méter gyorson lett második.

Fotó: origo.hu