A magyarokat is tovább vihetik a dánok

2021.06.22 - 13:39

Előzetesen egy döntetlen is elég lett volna Belgiumnak a csoportelsőséghez, míg Finnország szintén nem lehetett volna elégedetlen hasonló végkimenetellel. Azonban a világelsők nem akartak hátra dőlni, és az első perctől nyomás alá helyezték a finn védelmet, amely állt a sarat a hajráig. A 74. percben Thomas Vermaelen fejes labdája a kapufáról az addig remeklő Lukás Hrádeckyre pattant, onnan pedig a hálóba (0–1).
Nem lassítottak a belgák: öt perccel később Romelu Lukaku fordult be gyönyörűen, és védhetetlenül lőtt a kapuba, beállítva a 0–2-es végeredményt.
A csoport másik mérkőzésén az orosz és a dán válogatott is csak akkor lehetett biztos a legjobb 16 közé kerülésben, ha megnyeri a koppenhágai találkozót – ráadásul a dánoknak többgólos győzelemre volt szükségük. Az oroszok lendületesen kezdtek, azonban a hazai közönség által hajtott hazaiak lassan átvették az iránytást, és a szünet előtt a vezetést is megszerezték: Mikkel Damsgaard kapott labdát a tizenhatos előterében, majd 20 méterről, jobbal védhetetlenül csavart bal felső sarokba (0–1).
Fordulás után az oroszok játékát a durva belépők, a dánokét pedig az eredményes támadások jelemezték: Roman Zobnyin elképesztő hibája után Yussuf Poulsen élt a lehetőséggel, és Matvej Szafonov elfektetése után az üres kapuba passzolt (0–2).
Felcsillantak a dán remények, azonban az oroszok összehoztak egy büntetőt, amelyet Artyom Dzjuba gólra váltott (1–2) – ami ismét számolgatást eredményezett.
A dánok azonban nem hagyták annyiban, és a hajrában Andreas Christensen bombagóljával és Joakim Maehle találatával (1–4) bebiztosították második helyet a csoportban – merthogy közben a belgák kétszer is betaláltak a finneknek –, míg az oroszok a csoport utolsó helyén zárva kiestek.
Ez pedig – sok egyéb mellett – azt is jelenti, hogy a magyar válogatott szerda esti győzelme esetén biztosan továbbjut, mert már van két 3 pontos csoportharmadik. Hétfő estig három csoportban értek véget a küzdelmek, és mivel Ukrajna (B-csoport) és Finnország (C-csoport) egyaránt 3 ponttal lett 3., a legalább négypontos 3. helyezettek biztosan továbbjutnak. Ennek a szabálynak első kedvezményezettje az A-csoportban 3. és négy pontos Svájc, amely Sevillában Belgiumban, Bukarestben az F-csoport nyertesével, vagy Glasgowban az E-csoport első helyezettjével fog játszani.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, 3. FORDULÓ

B-csoport

Oroszország – Dánia 1–4 (0–1)
G.: Artyom Dzjuba 70. (11-esből), illetve Mikkel Damsgaard 38., Yussuf Poulsen 59., Andreas Christensen 79., Joakim Maehle 82.

Finnország – Belgium 0–2 (0–0)
G.: Lukás Hrádecky 74. (öngól), Romelu Lukaku 81.

1. Belgium    3    3    0    0    7–1    9
2. Dánia    3    1    0    2    5–4    3
3. Finnország    3    1    0    2    1–3    3
4. Oroszország    3    1    0    2    2–7    3

(Nemzeti Sport)

Először nyertek Eb-t az angolok

Anglia hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Németországot a női labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében, a Wembley Stadionban, így története során először elhódította a kontinensbajnoki címet.

1968 után ismét olasz siker az Európa-bajnokságon

Olaszország nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot: Roberto Mancini szövetségi kapitány együttese a torna vasárnapi döntőjében 1–1 után tizenegyespárbajban győzte le Anglia csapatát a londoni Wembley Stadionban. Angliának még mindig nincs Eb-győzelme.

Olasz-angol döntővel zárul vasárnap az Eb a Wembleyben

Olaszország nyitotta június 11-én, és Olaszország zárja július 11-én a Eb-t. Egy hónappal ezelőtt 3–0-ra verte a törököket Rómába, most az angolok ellen játsszák a döntőt Londonban.