A magyar és a románok is leikszeltek

2013.08.15 - 16:16

Magyarország labdarúgó-válogatottja 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán Csehország ellen, míg a románok is ugyanezt az eredményt érték el Szlovákia válogatottja ellen. Mindemellett a világbajnoki selejtezőbeli csoportellenfelek is mindannyian ikszeltek.

A magyar labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott Csehországgal a Puskás Ferenc Stadionban. A mérkőzés első félidejében a többször lyukasnak bizonyuló magyar védelem hibáját kihasználva Libor Kozák szerzett vezetést a vendégeknek, a fordulás után azonban tizenegyesből Dzsudzsák Balázs révén egyenlített a magyar nemzeti csapat.

A mérkőzés jó iramban indult, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. Előbb Kozák lövését kellett bravúrral hárítania Bogdánnak a 7. percben, majd egy perccel később Dzsudzsák lőtt kapura, Drobny viszont szintén nagyot védett.

A magyar védelem ezt követően nagyon feltolódott, mindezt kihasználván Jirácek remek passzából Kozák Bogdán felett a kapuba emelt (0–1). A gól után is támadásban maradtak a csehek, távoli lövéssel és beadásokkal is próbálkoztak. A magyaroktól továbbra is Dzsudzsák játékában, illetve veszélyes passzaiban volt benne leginkább a gól, egyik megpattanó labdája után Drobny tolta nehézségek árán szögletre a labdát.

A félidő hajrájára csökkent a mérkőzés irama, így viszont még szembetűnőbbé vált a tehetetlen magyar támadójáték. Szalaihoz egyszerűen nem jutott el a labda. Szünetre 0–1-gyel vonultak le a felek.

Nagy helyzettel kezdte a második félidőt a magyar válogatott: Dzsudzsák szöglete után Vanczák csúsztatott az ötösről, a labda a lécről vágódott fölé. Egy perccel később ismét veszélyben volt a cseh kapu: Koman szép keresztlabdája után Dzsudzsák célzott, és lőtt 20 méterről, a labda centikkel ment el a jobb oldali kapufa mellett. A csehek is kihagytak egy ajtó-ablak helyzetet: Husbauer passzolt Jirácekhez, aki három méterről az üres kapu mellé lőtt. Végül megszületett az egyenlítő találat: Kadlec rántotta le Vanczákot a tizenhatoson belül, a büntetőt Dzsudzsák magabiztosan értékesítette (1-1).

Annak ellenére, hogy a gól után jó ideig a csehek irányították a játékot, mégis kapujuk előtt alakult ki a következő nagy helyzet. Dzsudzsák beívelését Koman lőtte estében kapura, Drobny azonban kiváló reflexszel védett.

Az utolsó tíz percben mindkét csapat lendülete alábbhagyott, a ráadásban viszont még maradt ereje a magyaroknak egy nagy helyzetre, Guzmics fejesét azonban Drobny hatalmas bravúrral védte, így maradt a döntetlen.

A románok is ikszeltek

Románia szintén 1–1-es döntetlenre zárt hazai pályán Szlovákia válogatottja ellen. Bogdan Stancu révén az első félidő hajrájában szerezték meg a vezetést a románok, azonban Sestak az 56. percben egyenlített. A hazaiak játéka egyáltalán nem volt meggyőző, a védelem sem volt a helyzet magaslatán, és támadásban is híján voltak az elképzeléseknek. Victor Piţurcă szövetségi kapitányt már a mérkőzés előtt is rengeteg támadás érte a válogatott keretének összeállítása miatt, ugyanis több olyan játékost hívott be, akiknek vagy nincsen jelenleg klubjuk, vagy már hosszú ideje kispadosok (Marica, Torje, Goian, Nicoliţă, Lobonţ, Stancu), és olyan játékosokat hagyott ki a keretből, akik tényleg kiugró formában játszanak (Székely, Budescu). Így nem csoda, hogy a találkozó végén az egész stadion kifütyülte a csapatot.

A magyar és a román válogatottal egy csoportban szereplő csapatok furcsamód mindannyian döntetlent játszottak. A hollandok 1–1-es döntetlennel zártak Portugália válogatottja ellen, Törökország is leikszelt Ghánával (2–2), Észtország szintén 1–1-et játszott Lettország ellen, míg Andorra Moldovában ikszelt (1–1).

Elhalasztják a fordulót

Váratlan lépésre szánta el magát a Román Labdarúgó-szövetség. Victor Piţurcă szövetségi kapitány kérésének eleget téve nem rendeznek bajnoki fordulót a Magyarország elleni vb-selejtezőt megelőzően, így az európai kupameccsek után az otthon játszók közel egy hetet együtt készülhetnek a szeptember 6-i találkozóra.

„Legutóbb a diktatúrában volt ilyen, hogy a válogatott miatt egy teljes bajnoki fordulót elhalasztanak. Victor Piţurcă szövetségi kapitány kérésének azonban tegnap eleget tett a szövetség. Ez azt jelent, hogy az augusztus 31–szeptember 1-jei hétvégén nem rendeznek fordulót a román élvonalban, így a csütörtöki nemzetközi kupameccsek után egy hétre edzőtáborba vonulhat a román válogatott, hogy felkészüljön a Magyarország elleni szeptember hatodikai vébéselejtezőre" – fogalmazott Boros Miklós szakújságíró.

A szakíró hozzátette, a román válogatott egyre inkább az otthon játszókra épül, a szlovákok elleni szerdai meccsen például a tíz meghívott légiósnak csak a fele kezdett, így az egyhetes felkészülés sokat jelenthet a csapat számára.

Felkészülési mérkőzések, eredmények

Magyarország – Csehország 1-1 (0-1)

Magyarország: Bogdán – Vanczák, Korcsmár (Guzmics – 69. perc), Juhász, Kádár – Varga J., Pintér Á. (Hajnal – 46. perc) – Koman, Kovács I. (Böde – 46. perc), Dzsudzsák – Szalai Á. (Szabics – 89. perc). Szövetségi kapitány: Egervári Sándor

Csehország: Drobny – Gebre Selassie, Sivok (Procházka – 46. perc), Suchy, Kadlec (Limbersky – 82. perc) – Plasil – Darida (Horava – 58. perc), Husbauer (Vanek – 66. perc), Jirácek – Vydra (Rabusic – 58. perc), Kozák (V. Kadlec – 58. perc). Szövetségi kapitány: Michal Bílek

Gólszerzők: Dzsudzsák (57. perc – tizenegyesből), illetve Kozák (23. perc).

Románia – Szlovákia 1-1 (1-0)

Románia: Tătăruşanu – Măţel (Nica – 71. perc), Găman (Goian – 46. perc), Chiricheş, Latovlevici – Lazăr (Pintilii – 46. perc), Hoban – Torje (Nicoliţă – 62. perc), Tănase (Marica – 76. perc), Maxim (Grozav – 46. perc) – Stancu. Antrenor: Victor Piţurcă.

Szlovákia: Mucha – Pekarik, Cisovsky, Durica, Breznanik (Saláta – 62. perc) – Kona (Pecovsky – 62. perc), Kucka – Sestak (Depetris – 78. perc), Hamsik (Stefanik – 65. perc), Weiss (Mak – 70. perc) – Jakubko (Nemec – 46. perc). Edző: Jan Kozak.

További eredmények: Hollandia – Portugália 1-1, Törökország – Ghána 2-2, Észtország – Lettország 1-1, Moldova – Andorra 1-1, Japán – Uruguay 2-4, Kolumbia – Szerbia 1-0, Svédország – Norvégia 4-2, Ukrajna – Izrael 2-0, Fehéroroszország – Montenegró 1-1, Finnország – Szlovénia 2-0, Liechtenstein – Horvátország 2-3, Ausztria – Görögország 0-2, Bosznia-Hercegovina – Egyesült Államok 3-4, Albánia – Örményország 2-0, Macedónia – Bulgária 2-0, Németország – Paraguay 3-3, Olaszország – Argentína 1-2, Lengyelország – Dánia 3-2, Svájc – Brazília 1-0, Wales – Írország 0-0, Belgium – Franciaország 0-0, Anglia – Skócia 3-2, Izland – Feröer-szigetek 1-0, Ecuador – Spanyolország 0-2.