A Loga Tánciskola az Országos Sporttánc Bajnokságon és a Maros Kupán

(Fotó: Loga Tánciskola)
2024.03.06 - 18:14
2024. március 2-án és 3-án a szatmárnémeti Loga Tánciskola sportolói részt vettek a Marosvásárhelyen megrendezett Országos Sporttáncbajnokságon és a Maros Kupán, két rangos eseményen.

Két magas szintű sporttánc-verseny volt az elmúlt hétvégén Marosvásárhelyen, ezeken, a szatmárnémeti Loga Tánciskola táncosaival együtt több mint 350 táncospár versenyzett. Az országos bajnokságra 200, a szintén országos szintű Maros Kupára több mint 150 pár nevezett.

Országos sporttáncbajnokság

A Loga Tánciskola sportolói Hobby, D, Open Basic és Open osztályokban versenyeztek, és összesen 10 érmet szereztek.  Az Országos Bajnokságon a sportolók 4 érmet nyertek, ebből 3 dobogós helyezést értek el.

Páros eredmények

Varga Andrei és Puşcaş Iulia, egy újonnan alakult, mindössze 3 hónapos páros, az Open Standard kategóriában (16-18 évesek) táncolt, és a 9. helyen végzett a 34 induló közül.

Bagosi Zoltán és Illyes Dalma, a kolozsvári Attitude klub vegyes párosa, mind az Open Standard Senior 2, mind az Open Latino Senior 2 kategóriában 1. helyezést ért el.

Fania Cezar és Fusle Ariana a 3. helyet szerezte meg az Open Standard kategóriában (6-9 évesek) és az 5. helyet az Open Latino kategóriában (6-9 évesek).

Hat érem a Maros Kupán

A Maros Kupán a szatmárnémeti sportolók újabb 6 érmet tettek hozzá a palettájukhoz, ebből 3 eredmény dobogót ért:

Cristian Luca & Fania Sofia - 1. hely Open Basic Standard (12-15 évesek) és 2. hely Open Basic Latino kategóriában.
Smucz Cristian & Gheorghioi Anacarina - 2. hely D osztályban (12-15 évesek).
Silaghi Luca & Mihai Lara - 6. hely a D osztályban (12-15 évesek).
Balazs Becsi & Nagy Dorottya - 4. helyezés a Hobby osztályban (12-15 évesek).
Hendre Paul & Voinescu Maya - 6. helyezés Hobby osztályban (12-15 évesek).