2022.07.22 - 11:08

Csütörtök késő délután az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban mérkőzött meg a két együttes, amely az elmúlt idényben még csoporttárs volt a Liga 3-ban.

cropped-vskMinaur2

cropped-vskMinaur1
Az SZVSK az első félidőben sokkal jobb volt ellenfelénél, már az első pillanattól magához ragadta az irányítást, és nem engedte kapuja közelébe az ellenfelet. Bogdan Jeler már a 6. percben vezetéshez juttatta a szatmári csapatot: a nagybányai srác középen futott fel, a fél pályás sprint után, védője mellől lőtte ki a Minaur kapuját (1–0).

cropped-vskMinaur8-1

cropped-vskMinaur4-3

Tíz perccel később a 19 éves támadó középpályás ismét betalálhatott volna, majd Guyene Mansour is ígéretes helyzetet hagyott ki, míg túloldalt csak Florin Chitaș volt veszélyes egyszer Iulian Anca-Trip kapujára: a szatmárnémeti származású játékos a kapufát találta el.
Fordulás után Csik lecserélte a teljes keretet, így elegendő játékidőt biztosítva minden srácnak. Túloldalt Ciprian Danciu is sokat cserélt, de pályán hagyta még egy ideig Chitașt, aki gólpasszal szolgálta ki Viorel Chindét: baloldalon az alapvonalról fordított vissza a kapu elé, az érkező nagybányai csapattárs pedig kilőtte Eduard Berbeacă kapuját (1–1).

cropped-vskMinaur6-2

cropped-vskMinaur7-1

Egy perccel később viszont jött az újabb szatmári gól: Barna Antal centerezett bal oldalról, Baior Denis pedig kapásból a kapuba fordította a labdát (2–1).
A folytatásban kiegyenlített volt a játék, a nagybányaiak egyszer még eltalálták a kapufát, de több gól már nem született.
Az SZVSK az elmúlt hétvégén egy magyarországi tornán egyaránt 2–1-re verte a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Cigánd SE, majd a szlovák harmadik vonalbeli MFK Vranov nad Topl’ou csapatot. A szatmáriak eddigi hat találatát hat játékos szereztek: Zsiga Ervin, Gabriel Cădar, Rodri Hernando, Barna Antal, Bogdan Jeler és Baior Denis.

cropped-vskMinaur7-3

cropped-vskMinaur9-6

Szombaton 10 órától a Liga 3-as Nagyváradi FC Bihor vendége lesz az SZVSK a negyedik nyári felkészülési mérkőzésen.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEN

Szatmárnémeti VSK – Nagybányai Minaur 2–1 (1–0)

Gólszerzők: Bogdan Jeler 6., Baior Denis 61., illetve Viorel Chinde 60.

SZVSK, első félidő: Anca-Trip – Ciul, Popovici, Mureșan, Negrea, Rodri, Micaș, Barth, Zsiga, Jeler, Mansour.

cropped-vskMinaur-1
SZVSK, második félidő: Berbeacă – Contra, Prodan, Vădan, Fischer, Vaida, Svarczkopf, Ziman, Antal, Baior, Cădar.

cropped-vskMinaur3-4

Vezetőedző: Csik Tibor

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.