A legjobbak között Kovács Balázs

2021.01.26 - 14:27

Románia legjobb 10 éves sakkozói közé jutott be a 6 éves szatmári legény, Kovács Balázs, aki a román szövetség (FRȘ) által rendezett román bajnokság selejtezőjéből jutott el a döntőig.
A koronavírus-világjárvány miatt online rendezi a bajnokságot a FRȘ. Ciprian Sorin Muntean, a Szatmárnémeti Voința SK edzője elmondta, hogy az év elején a 10–18 éves korosztályoknak rendezik meg a bajnoki küzdelmeket, hogy már most kiválasszák a legjobbakat, aki a válogatottal Romániát képviselik majd a nemzetközi online-versenyeken. A selejtezőket január 23-án és 24-én rendezték, a Voința sakkozói közül pedig egyedül a 6 éves srácnak, Kovács Balázsnak sikerült kvalifikálnia magát a fináléra… és nem is akárhogy. Az U10-es korosztályban volt a legnagyobb számú nevező, és a 75 sakkozó közül csak nyolc jutott be a döntőbe. Balázs a hét forduló során 5 pontot gyűjtött be, és így a továbbjutást érő hetedik helyen zárt. „Ha egy kicsit figyelmesebb, akkor az utolsó meccsét is megnyerte volna, és akkor 6 ponttal a második helyen zárt volna. Viszont így maximálisan elégedett vagyok, hiszen óriásit teljesített a kis srác, aki hat évesen az ország legjobb tíz éveseinek a mezőnyében van” – méltatta tanítványát Muntean.
A 8 éven aluliak külön táblázatában egyébként Balázs az első helyen zárt.
A szakvezető elmondta, hogy a döntőt hibrid rendszerben rendezik meg: vagyis a január 30–31-i versenyen felügyelet alatt rendezik meg a hét fordulót. Szombaton 10 órakor kezdődik az első kör, majd 12 órától a második, 16 órától pedig a harmadik forduló. Vasárnap kicsit hosszabb nap vár majd a döntősökre, hiszen 10, 12, 16 és 18 órától rendeznek egy-egy fordulót, és ezt követően hirdetnek majd bajnokokat a különböző korosztályokban.
Kovács Balázs egyébként fiatal kora ellenére már nem egy ismeretlen név a honi sakkozok körében. Tavaly januárban azzal robbant be a köztudatba, hogy óvodásként isklás bajnokságot nyert Kovásznán. Az ottani teljesítményével kvalifikálta magát a világbajnokságra is, amit május elején Peruban rendeztek volna. A világjárvány miatt viszont nem rendezték meg a világversenyt, de úgy tűnik, hogy mindez nem szegte a kedvét a ma már kisiskolás legénynek, aki ezután is szép számban gyűjtögette az érmeket a nemzetközi és hazai online-megmérettetéseken.

Nemzetközi Sakkfesztivál zajlik majd Szatmárnémetiben

Tizenhétezer lejes összdíjazású, széles körben elismert bajnokságról van szó.

Sakk: harmadik lett Kovács Balázs Nagybányán

A Szatmárnémeti Olimpia VSK sakkozója, Kovács Balázs bronzérmet szerzett Nagybányán, egy nemzetközi tornán. Összetettben az igen előkelő 11. helyen zárt.