A legjobb nyolc közé jutás a tét a kupasorozatban

2021.06.25 - 13:26

Több érdekes, és izgalmasnak tűnő találkozókat rendeznek a főtábla első fordulójában, az elmúlt időszak eredményei alapján ugyanis mindkét fél jó erőket képvisel a megyei mezőnyben.
Ilyen többek között az Avasfelsőfalui Energia, amelyik az Olimpia egykori játékosának, Vasile Popnak, illetve Lucian Homorozannak az érkezésével magas szinten teljesített a csapat, és két meccse, 9–1-es gólkülönbséget produkálva lépett tovább a csoportjából.
A szombati meccsen a Tasnádi Unirea lesz, amely három meccsen 19 (!) gól lőtt. Ezzel együtt nem a tasnádiak büszkélkedhetnek a leggólerősebb csapattal, hiszen a Pálfalvi Unirea és a Bélteki Știința is 20 (!) találatig jutott 3 mérkőzésen.
A +17-es gólkülönbséggel az élen záró béltekiek hazai pályán játsznak majd Luceafărul Decebal ellen, amely a csoportkörben éppen a Pálfalvi Unirea mögött zárt a második helyen.
A csoportkört +14-es gólkülönbséggel záró Pálfalvára sem vár könnyű feladat, hiszen vasárnap délelőtt az Avasújvárosi Talna lesz az ellenfele a pettyéni pályán.
Megyei „csemegének” ígérkezik a Kaplonyi Fortuna és a Pusztadaróci Recolta vasárnap késő délutáni összecsapása is. A kaplonyiak képesek a meglepetésre, míg a Recolta most száll be a kupaküzdelmekbe. A pusztadaróciaknak ugyanis nem kellett játszaniuk a csoportkörben, hiszen sorsolás következtében, a Szatmárnémeti Olimpia MCMXXI-hez hasonlóan játék nélkül továbbjutottak a nyolcaddöntőben.
Az Olimpia egyébként Turcon kezdi a kupaküzdelmeket, és talán borítékolni lehet a továbbjutást. Az év meglepetéscsapata, a Vetési Viitorul is esélyesként lép pályára Homoródon, de a Kaplonyi SE is favoritként játszik Börvelyben, míg a Nagykárolyi VSK Victoria csoportbeli ellenfelével, a Szaniszlói Recoltával lett ismét összesorsolva, a széria első fordulójában 7–3-r győzött a megyei bajnok naykárolyi együttes.
A főtáblás mérkőzéseken egyébként nem lesz 2x15 perces hosszabbítás döntetlen végeredmény esetén, a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület (AJF) döntése értelmében ugyanis iksz esetén 11-es rúgásokkal dől el a továbbjutó csapat sorsa.
A negyeddöntők sorsolását hétfőn 10 órakor rendezik az AJF székhelyén, a továbbjutó csapatok képviselőinek a jelenlétében.

ROMÁN KUPA, MEGYEI SELEJTEZŐ, NYOLCADDÖNTŐ

Szombat
18.00:
Avasfelsőfalui Energia – Tasnádi Unirea
B.: Kovács Szabolcs – Sălăgean Norbert, Cătălin Maxi; m.: Ioan Iuhas.

Vasárnap
11.00
: Pálfalvi Unirea – Avasújvárosi Talna
B.: Ştefan Báthory – Daniel Bonţidean, Damian Jennifer; m.. Eugen Halici.

18.00: Turci Voinţa – Szatmárnémeti Olimpia MCMXXI
B.: Sergiu Neichi – Lukács Levente, Nagy Szabolcs; m.: Pataki Zoltán.

18.00: Szaniszlói Recolta – Nagykárolyi VSK Victoria
B.: Kovács Szabolcs – Florin Moisa, Raul Chiorean; m.: Gavril Rus.

18.00: Homoródi Codreana – Vetési Viitorul
B.: Ciprian Rebegea – Tudor Popescu, ifjabb Sebastian Raţ; m.: Vígh József.

18.00: Kaplonyi Fortuna – Pusztadaróci Recolta
B.: Marius Mihai –Marian Ciceu, Vlad Ardelean; m.: Ionel Borz.

18.00: Bélteki Ştiinţa – Luceafărul Decebal
B.: Bogdan Dragoş – Tóth Krisztián, George Chiorean; m.: Nicolae Morar.

18.30: Börvelyi Stăruinţa – Kaplonyi SE
B.: Simon Elek – Bauer József, Bauer Adalbert; m.: Ioan Turtureanu.

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Egyéni, junior Román Kupa-győztes lett Mézinger Márton

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub párbajtőrvívója, Mézinger Márton nyerte csütörtökön a junior korosztályos egyéni Román Kupa-küzdelmeket Bukarestben.