Szatmárnémeti

A koronavírussal szembeni védettséget igazoló okmányok hamisítása bűncselekménynek minősül

2021.08.12 - 17:11

A közleményben rámutatnak, az utóbbi időben többször előfordult, hogy az államhatár átlépésekor ellenőrzésre jelentkező személyek a 14 napos karantén elkerülése érdekében olyan dokumentumokat mutattak fel a COVID-19-ből való felgyógyulás bizonyítására, amelyek kapcsán felmerült a gyanú, hogy ezeket meghamisították. Július 1-jétől a határrendészet munkatársai ellenőrizni tudják az uniós tagállamok által kibocsátott COVID-igazolványok hitelességét, és amennyiben úgy ítélik meg, hogy az okmány nem eredeti, jelzik az esetet az illetékes közegészségügyi igazgatóságnak, amely elrendeli a szükséges intézkedéseket - teszik hozzá.

A határrendészet azt javasolja a Romániába beutazni készülőknek, hogy ha járványügyi szempontból kockázatosnak minősített országból érkeznek, hivatalos forrásokból tájékozódjanak a beutazási feltételekről.

Ugyanakkor felhívják a figyelmet, hogy az oltottságot vagy a betegségből való kigyógyulást igazoló iratok hamisítása, illetve a hamisított dokumentumok tudatos felhasználása bűncselekménynek minősül és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Fél mázsa húst koboztak el

Tasnádi és tamásváraljai éttermeket büntettek az élelmiszer-biztonságiak.
Belföld

A keresztlevél nem alkalmas határátlépésre

A 2005/248-as törvény értelmében a kiskorú román állampolgárok útlevéllel, illetve (14 év fölött) útlevéllel vagy személyazonossági igazolvánnyal utazhatnak külföldre. A születési bizonyítvány nem minősül úti okmánynak.
Szatmárnémeti

Szatmári áldozata is van az influenzának

Szatmári áldozatot is követelt az influenza-szezon: a megyei közegészségügyi igazgatóság közlése szerint, az elmúlt héten egy, a 15–49 év közötti korcsoportba tartozó szatmári belehalt a vírusfertőzés okozta szövődményekbe.