Belföld

A költségvetési deficit aggasztó

2020.07.29 - 12:16

'Az idei költségvetési hiányt nem szabad összehasonlítani más évek költségvetési hiányával. Nem csak Románia, hanem az egész világ olyan pandémiával küzd, amely jelentős gazdasági válságot eredményezett. A gazdasági válság miatt sok tevékenység abbamaradt, és csökkentek a román államnak az adókból, illetékekből származó bevételei. A hiány nagyrészt a világjárvány okozta gazdasági válság eredménye. Én hiszek benne, hogy az általunk meghozott intézkedéseknek közép- és hosszútávon előnyös lesz a hatásuk' - jelentette ki a miniszterelnök, aki szerint a vállalatok helyzetét megkönnyítő intézkedések, a lefoglalások és kényszervégrehajtások felfüggesztése mind azt a célt szolgálja, hogy a cégek működőképesek maradjanak.

Kifejtette: a deficit aggasztó, és minden költségtöbblettel kapcsolatban óvatosságra van szükség.

Azt is elmondta: a kormány nem dönthet a nyugdíjemelés mértékéről mindaddig, amíg nem kapta kézhez a féléves jelentést a költségvetési és pénzügyi helyzetről, az Országos Stratégiai és Előrejelzési Bizottság prognózisát és a nemzetközi szervezetek által készített számadatokat.

'Én eddig egyetlen országról sem tudok, amely ebben a gazdasági válságot előidéző súlyos egészségügyi helyzetben megnövelte volna a nyugdíjakat és fizetéseket, de ránk nyomást gyakorolnak, így meg fogjuk emelni a nyugdíjakat és gyerekpénzt, de csak olyan mértékben, amelyet valóban elbír a román gazdaság' - mondta Orban.

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Adóamnesztiát hirdetett a kormány

Nem csilingel a pénz az államkasszában, némi kedvezményért cserébe, hátha fog...
Szatmárnémeti

Mínuszos év elé tenne pozitív előjelet a városvezetés

A kormány megint nem ad, hanem elvesz a helyi közösségektől, 2024-re a helyi bevételek csökkenésével fordulnak rá az önkormányzatok. A nehézséges ellenére a fejlesztések és a minőségi közszolgáltatások évét tervezi a szatmárnémeti polgármester.
Belföld

Megvan a 2024-es országos költségvetés

Elfogadta a kormány csütörtökön a jövő évi költségvetés-tervezetet, amely 3,4 százalékos gazdasági növekedéssel és 5 százalékos GDP-arányos államháztartási hiánnyal számol. Lesz pénz mindenre.