A „kis Reki” kiejtette a tavalyi kupadöntőst

2016.05.06 - 07:22

Búcsúzott a Román Kupa tavalyi megyei döntőse, a Luceafărul Decebal labdarúgócsapata.

Cosmin Iuhas edző legénysége hatalmas meglepetésre az ötödosztályos Pusztadaróci Recolta II otthonában botlott csütörtök délután, a kupasorozat nyolcaddöntőjében, így a tavalyi finalista idén még a legjobb nyolc csapat közé sem jutott be.

Az ötödosztályos bajnokság felsőházában is jól szereplő daróci gárda már az első félidőben is sakkban tartotta a Liga 4 Elite harmadik legjobb csapatát. Igaz, a Reki „kiscsapatát” az elitliga listavezető csapatától érkező játékosok erősítették, a meccs egyetlen gólját is a bajnoki címre aspiráns keret labdarúgója, Igor Gândea szerezte az 50. percben (1–0).

Eddig a legjobb nyolc közé jutott: Avasújvárosi Talna, Óvári Someșul, Erdődi Cetate, Pusztadaróci Recolta, Pusztadaróci Recolta II. A többi meccset szerdán rendezik.