A kevesebbet hibázó VSK győzött

2018.12.08 - 23:27

Érvényesült a papírforma a CSM Târgovișe elleni elleni bajnoki mérkőzésen, így a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata őrzi második helyét a bajnokság alapszakaszának a táblázatában, viszont az első félidőben most is akadozott a játék.

Először verte a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a CSM Târgoviște együttest a Both Katalin Sportteremben, azonban az öröm nem lehet határtalan: bár a kért együttes közötti értékbeli különbség a mi oldalunkra billenti a mérleg nyelvét, Maikel Lopez edző tanítványainak mégis végig keményen kellett küzdeni.

Akárcsak egy héttel ezelőtt, Kolozsváron, most is felhúzott kézifékkel játszottak a VSK játékosai az első percekben. Még szabaddobásból is csak egy ment be: Brittany Denson pontjával 1–0-ra vezetett a VSK két és fél perc játék után! Vagyis, rengeteg hibával játszott a szatmári a csapat, és csak a szerencsének köszönhető, hogy a rutinos kosarasokkal (Larisa Toma, Ancuța Stoenescu, Prorche Poole, Monique Coker) felálló Târgovișténak sem ment úgy a játék. Az ellenfél korábban „ébredt”, és 1–5-re meglépett, amikor végre Promise Amukamara végre is betalált, majd Andreea Huțanu és Denson is hozzátették pontjaikat, így a VSK az 6. percben már hattal vezetett (11–5). Innen is felállt Cătălin Tănase csapata, és négy perces, 0–10-es sorozattal zárta az első negyedet (11–15).

Kádár Annamária pontjai fújtak ébresztőt a második negyed első perce után, majd öt perccel a szünet előtt ismét hat pont volt közte (21–15). A Târgoviște egyszer még feljött három hosszra (24–21), de a VSK innen már nem engedte ki a kezéből az irányítást. A tizenéves szatmári Kádár pontjai zárták az első félidőt (29–23), ami tapsra és hangos ovációkra késztette a közönséget, és ezzel talán sikerült kissé feledtetni az addigi gyenge játékot.

Ismét harminc százalék körüli volt a dobóarány – akárcsak múlt héten a kolozsváriak elleni első félidőben –, de ennél is fájdalmasabb, hogy a szabaddobásnál is ötven százalékos volt most a VSK: Denson, Amukamara és Kádár is hibáztak az 5,80 méterről elvégzett büntetőknél.

Gyakorlatilag indigóval húzott meccs volt a szombati és az ezt megelőző kolozsvári találkozó. A szünet után ugyanis teljesen kicserélődött a VSK, Amukamara is bátrabban bevállalt egyéni befutásokat, Andra Mandache dobásai is beakadtak, így a 24. percben megnyugtató tizennégy pont volt a szatmári előny (39–25).

Az addigi legnagyobb szatmári fórt a 29. percben állította be a VSK nigériai válogatott játékosa, Amukamara (53–36), majd a 36. percben Denson pontjai és büntetője először (és utóljára) tett tizenkilencet a két csapat közé (69–50). A târgoviștei Ștefania Cătinean félpályás triplája zárta a mérkőzést, amit a szatmári közönség sportszerűen megtapsolt.

A 76–62-es eredményt tekintve sima sikerre gondolhatnánk. Viszont a siker elsősorban annak tudható be, hogy a VSK tudott javítani a játékán a második félidőben, illetve a Târgoviște a második negyedben a szatmáriaknál dupla annyi hibával játszott, a szünet után bealudt az ellenfél, amely játékosai a végére ráadásul el is fáradtak.

Ennyi hiba viszont nem fér bele a VSK játékába, ha dicső babérokra vágyik. Másfél hét múlva pedig jön a derbi a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-kel, amely az odavágón lemosta a pályáról a VSK-t. Addig még van a lányoknak egy nehéz meccsük: kedden Aradon pótolják a 6. fordulóból elmaradt bajnokit. Vélhetően a két szláv lány, Matea Tavic és Kristina Baltic ezt a találkozót is kihagyja: a bosnyák lába még mindig rögzítve van egy ínszakadás miatt, míg a szerb Balticnak a múlthéten, egy edzésen tört az egyik lábujja, és szombaton sem vállalta a játékot.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 9. forduló

Szatmárnémeti VSK – CSM Târgoviște 76–62 (11:15, 18:8, 24:15, 23:24)

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): L’loyd (15/3/2), Amukamara (18/2/3), Mandache (10/4/0), Denson (22/9/6), Kádár (4/2/3), Uiuiu (3/2/1), Oláh (2/0/2), Pop (0/1/1), Lazăr, Huțanu (2/2/2). Vezetőedző: Maikel Lopez.

Târgoviște (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Chivu (11/0/0), Coker (2/6/3), Popescu (2/0/2), Stoenescu (9/4/2), Toma (11/3/0), Kilin (1/2/0), Cătinean (5/0/1), Ghiță (11/2/1), Poole (8/2/1), Vaida (2/0/0). Vezetőedző: Cătălin Tănase.

Aradi ICIM – Brassói CSTBv Olimpia 85–73.