A pénteki szavazáson a bizottság 18 tagja támogatta a tervezetet, 7 képviselő ellene szavazott.
Az igazságügyi miniszter által beterjesztett tervezet értelmében a SIIJ megszűnik, a a hatáskörébe tartozó ügyek kivizsgálását az ügyészségek veszik át, a nyomozásokat csak az erre kijelölt ügyészek vezethetik. A jelenleg kivizsgálás alatt ügyek nyomozati anyagát a legfőbb ügyészség elküldi az illetékes ügyészségeknek a törvény hatályba lépésétől számított 60 napon belül.
A Steluţa Cătăniciu szociáldemokrata párti képviselő által benyújtott módosítás értelmében a legfőbb ügyészségről kinevezett ügyészek hatáskörébe tartozik majd a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) tagjai, a legfelsőbb bíróság bírái, a legfőbb ügyészség ügyészei, az ítélőtábla és a katonai ítélőtábla bírái és az e mellett működő ügyészségek ügyészei, az alkotmánybírák, valamint a legfelsőbb bíróság és az alkotmánybíróság segédbírói által elkövetett esetleges törvénytelenségek kivizsgálása.
Az erre kijelölt ügyészeket a legfőbb ügyészség nevezi ki a CSM plénumának javaslatára, 4 éves időtartamra.
Ezekben az ügyekben csak a legfelső ügyészségbe való felvételhez szükséges szakmai fokozattal és legalább 15 éves ügyészi tapasztalattal rendelkező ügyészek végezhetik a nyomozást, akik az utóbbi két szakmai kiértékeléskor 'nagyon jó' minősítést szereztek, kifogástalan az erkölcsi magatartásuk és az utóbbi 3 évben nem kaptak fegyelmi megrovást. Ugyanakkor a táblabírósági ügyészségek ügyészei is megbízhatók ilyen jellegű nyomozással, amennyiben legalább 12 éves szakmai tapasztalattal rendelkeznek.
A tervezet képviselőházi vitája a jövő heti plenáris ülés napirendjén szerepel.
AGERPRES