A kultúra és a turizmus fejlesztését célozza az az INTERREG projekt, amelyre Nagykároly és a magyarországi Gyula városa pályázik együtt — a közös projekt okán Gyula város önkormányzatának képviselőit, dr. Görgényi Ernő polgármestert, valamint a Gyulai Vár működtetéséért felelős személyeket fogadta Nagykároly polgármestere, Kovács Jenő és Mărginean Horn Éva ügyvédnő, a Gróf Károlyi Sándor Alapítvány képviselője. Az egyeztetésen részt vett Bikfalvi Zsolt, a Gróf Károlyi Idegenforgalmat-népszerűsítő Alapítvány vezetője, valamint dr. Hágó Attila Nándor, a Nagykárolyi Városi Múzeum igazgatója is.
Dr. Görgényi Ernő, Gyula polgármestere elismerését fejezte ki a nagykárolyi közterületek, közintézmények és a Károlyi-kastély, valamint a dendrológiai park állapota miatt. „Szerencsések a nagykárolyiak, hogy a kommunizmus rombolását sok, jelentős történelmi épület épségben átvészelte és azért is szerencsések, hogy volt lehetőség arra, hogy ezen épületek jelentős részét megújítsák, így őrizve azokat az utókor számára.
Gyula városa, a nemzetiségek együttélésének ékes példája
Dr. Görgényi Ernő egy olyan határ menti magyarországi városból érkezett Nagykárolyba, ahol a nemzetiségek békés és példaértékű együttélése tapasztalható. A gyulai polgármester meglepődött azon, hogy Nagykárolyban, amely többségében még mindig magyarok által lakott város, sehol nincs kihelyezve a magyar zászló.
„Nagyon szép a Károlyi-kastély, lenyűgöző a hozzá tartozó környezet, azonban igencsak elszomorított, hogy egy ősi, magyar arisztokrata család kastélyában járva, nem találjuk meg sehol a magyar zászlót. Ez nehezen érthető számomra, hiszen nálunk, Gyulán a népszámlálási adatok alapján, a lakosság 3 százaléka vallotta magát román nemzetiségűnek és a közösség szabadon használhatja Románia zászlaját úgy a közintézményeken, mint a közterületeken. Senkinek nem jut eszébe emiatt kifogást emelni nálunk, így nagyon furcsa számomra, hogy fordított esetben, a magyar lobogó kihelyezése a XXI. században ez tiltott dolognak számítson egy romániai városban”- fejtette ki álláspontját a magyarországi elöljáró. ( Megj. Gyula városában három évszázada élnek együtt békében a románok, a németek és a magyarok.)
Tőtös Tímea