Belföld

A járvány negyedik hullámát már nem lehet megállítani a iaşi-i tüdőkórház igazgatója szerint

Fotó: Agerpres
2021.09.24 - 17:38
A koronavírus-járvány negyedik hullámát az egészségügyi óvintézkedések betartásával és a lakosság beoltásával meg lehetett volna előzni - véli Radu Crişan Dabija, a iaşi-i tüdőkórház igazgatója.

'Nem az oltás harmadik dózisa tartóztatja fel ezt a hullámot. A harmadik adag növeli az esélyét annak, hogy egészségesek maradjunk, és csökkenti a beoltottak és a súlyos betegségekben szenvedők megfertőződésének kockázatát. (...) Ezt a hullámot jelenleg már az oltással nem lehet feltartóztatni, mert 28 napra van szükség ahhoz, hogy a vakcina megfelelő védettséget biztosítson' - nyilatkozta pénteken a kórházigazgató az AGERPRES-nek.

Radu Crişan Dabija kifejtette: a negyedik hullám megelőzése alatt azt érti, hogy ha a lakosság betartotta volna az egészségügyi óvintézkedéseket és nagyobb lenne az átoltottság, akkor most kevesebb súlyos beteget ápolnának a kórházakban. 'A 27 százalékos átoltottsággal nem lehetnek elvárásaink' - jelentette ki.

A szakember az alacsony átoltottsági arányt és a járványügyi szabályok betartásának elmulasztását a lakosság tájékozatlanságával magyarázza. Szerinte az embereket félrevezetik az oltásellenes 'járványcelebek', akik hamis információk terjesztésével kívánnak reflektorfénybe kerülni. 'Románia egy olyan ország, ahol a legkevesebb figyelmet fordítják a megelőzésre, és ahol az emberek nem bíznak a szaktekintélyekben' - tette hozzá.

A kórházigazgató szerint a negyedik hullámot már nem lehet feltartóztatni, túlságosan felgyorsult a koronavírus terjedése. Úgy vélekedett, hogy a napi esetszámok még ezen a héten meg fogják haladni a tízezret, ami rendkívüli módon leterheli a kórházak intenzív osztályait.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Juh- és kecskehimlő járványa fenyeget

Bár emberre nem terjed át, komoly gazdasági károkat okoz, mert az elhullási arány akár az 50–70 százalékot is elérheti.
Szatmár megye

Itt a tavasz, tombolnak a jószágvészek

Sertéspestis-góc Batarcson, száj- és körömfájás-veszély Magyarország felől — utóbbi miatt igen szigorú szabályokat léptettek életbe mától.
Szatmár megye

Súlyosbodik a kiskérődző-pestisjárvány

Emberre nem terjed, de elpusztítja a kecske- és birkaállományokat.