A járvány ellenére sem marad el a sakkfesztivál

2020.09.06 - 13:07

A koronavírus-világjárvány miatt az októberi eseményen csak három tornát tudnak majd rendezni. Természetesen idén is a Szabó Gyula Emléktorna lesz az első számú verseny, amit az egykori kiváló szatmári sakkmester emlékére hetedik éve rendeznek meg Szatmárnémetiben.

Szabó Gyula 2012 augusztusában, 79 éves korában hunyt el. Minden idők legeredményesebb szatmári férfi sakkozója volt, aki rangos nemzetközi versenyeken világbajnok–jelölt szovjet ellenfeleket is legyőzött. Már 15 évesen felnőtt válogatott kerettag volt, több mint húsz bajnoki döntőt játszott. Mindezek ellenére csak 2010-ben kapta meg a Nemzetközi Sakk–szövetségtől (FIDE) a mesteri címet. Az emlékére rendezett verseny első kiírása még zárt körű volt, 2014-ben, de a következő évben már nemzetközi rangú tornaként szervezték meg, az elmúlt években pedig már rengeteg nagymester is nevezett a szatmári tornára.

Idén október 8–11. között zajlik majd a 7 fordulós torna.

A rangos versenyt a Marian Vasile Emléktorna vezeti fel: október 2–4. között a 7 fordulós megmérettetést gyerek és felnőtt korosztályban rendezik azoknak, akik ÉLŐ-pontszáma nem haladja meg az 1600-at.

Október 4-én kezdő sakkozó gyerekeknek rendezik meg a Dan Francisc Emléktornát.

Nemzetközi Sakkfesztivál zajlik majd Szatmárnémetiben

Tizenhétezer lejes összdíjazású, széles körben elismert bajnokságról van szó.

Sakk: harmadik lett Kovács Balázs Nagybányán

A Szatmárnémeti Olimpia VSK sakkozója, Kovács Balázs bronzérmet szerzett Nagybányán, egy nemzetközi tornán. Összetettben az igen előkelő 11. helyen zárt.