A hosszú hétvége végére két csoportban véget érnek a küzdelmek

2016.06.18 - 18:31

Mire képes Románia Albániával szemben? Ez a hétvége egyik nagy kérdése azok számára, akik a román együttesnek is szurkolnak a labdarúgó Európa-bajnokságon.

Anghel Iordănescu szövetségi kapitány és legénysége a svájciak elleni 1–1 után több „hideget” kapott, mint „meleget”. Az elégedetlenségnek a legfőbb oka az, hogy a pályán levő játékosok a 60. perctől már lihegni is alig bírtak a gyenge fizikai felkészülés miatt. Albánia viszont két kemény meccset lehúzott hatalmas tempóba. És bár gólt még nem rúgott (de hármat kapott), mégis az az általános (vagy inkább ésszerű) vélemény, hogy a balkániak fizikailag jól állnak. Igaz, a technikai felkészüléssel hadilábon van Gianni De Biasi edző legénysége, de a csapat éppen annyira jó, hogy elitjátékosokat kilencven percig sakkban tartson. Így volt ez szerdán, a franciák elleni találkozón is, ahol a házigazdák csak a 90., majd a hosszabbítás perceiben tudtak betalálni az albán kapuba. Románia csak akkor bízhat a továbbjutásba, ha legyőzi Albániát. De még ez sem jelent biztos „jegyet” a folytatáshoz, ugyanis a széria másik mérkőzésén Svájc egy ponttal is megőrzi a második helyét. Vladimir Petkovic szövetségi kapitány legénységének a már biztos továbbjutó franciák lesznek az ellenfelei. Vélhetően, hogy a házigazdák „dicső bevonulást” szeretnének a legjobb tizenhat közé, de az is megtörténhet, hogy Didier Deschamps szövetségi kapitány pihenteti majd alapjátékosait a sokkal nehezebbnek ígérkező nyolcaddöntőre.

Hétfőn játsszák majd az utolsó forduló meccseit a B-csoportban: az oroszok az utolsó esélyüket vívják a „több sebből vérző” Wales ellen. De a győzelem csak akkor érhet valamit, ha az angolok verik a szlovákokat. Márpedig Walesnek nagyon fájt, hogy csütörtökön a hosszabbítás perceiben kapott ki Angliától, ezért vélhetően az utolsó pillanatig küzdeni fognak hétfőn, hiszen egy döntetlen nem elég a biztos továbbjutáshoz. Ugyanakkor nem kell alábecsülni Hamsikékat sem: a szlovákok győzelem esetén továbbjuthatnak, az oroszok elleni szerdai siker pedig feltüzelte őket.

A Pro Tv vasárnap a Románia – Albánia, hétfőn pedig a Szlovákia – Anglia meccset közvetíti.