A hosszabbítás után búcsúzott a Chelsea, parádézott a Bayern

2015.03.12 - 05:25

90 percen keresztül játszott emberelőnyben a Chelsea, így sem tudta kiharcolni a továbbjutást a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A PSG mellett a Bayern is bejutott a legjobb nyolc közé.

„Hősök” címmel jelent meg a francia L’Équipe sportnapilap, miután a Paris Saint–Germain 2–2-es döntetlent játszott a Chelsea-vel, s ezzel továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A BBC tudósításában hangsúlyozta, hogy a francia alakulat úgy jutott tovább, hogy kilencven percet emberhátrányban játszott Zlatan Ibrahimovic kiállítása után. „A tíz emberrel játszó PSG kiejtette a Chelsea-t” – a brit portál drámáról ír, s arról, majd emlékeztetnek, hogy már csak az Arsenal és a Manchester City áll a BL-ben, de mindkettő vereséget szenvedett a nyolcaddöntő első mérkőzésén, ráadásul hazai pályán.

A szerdai londoni találkozón Björn Kuipers játékvezető azért állította ki a franciák svéd válogatott klasszisát, ugyanis a 31. percben egy labdáért folytatott csata során Ibra és Oscar összecsúsztak, és a bíró túlzott vehemenciája miatt leküldte a pályáról a svédet. Pedig a PSG legnagyobb klasszisa még vissza is húzta a lábát, nem akart sérülést okozni, sőt még talán a brazil ment bele a párharcba keményebben.

A Mirror Sport nem kímélte a Chelsea-t: „Eurószemét” – a lap csúf estéről és sportszerűtlen magatartásról ír, ami lehetetlenné tette a játékvezető munkáját.

„A PSG egyértelműen jobb volt nálunk ezen az estén – ismerte el készségesen a Chelsea menedzsere, José Mourinho. – Az angol csapatok nem tudják, hogyan kell megölni a játékot a mérkőzések végén, ha előnyben vannak, a PSG ellenben ügyesen szimulált és cserélt fordított szereposztásban, a legvégén. Megvan az okuk a franciáknak az ünneplésre, én meg mondtam a játékosaimnak, hogy egy ilyen kiesés után nem fogom szétrúgni az öltözőben az asztalokat és az ajtókat, hanem most higgadtnak kell maradni, és kielemezni a gárda teljesítményét. A párizsiak agresszívek voltak, ezt a hozzáállást okosan alkalmazzák a kontinensen, de felénk nem túl népszerű. Tették, amit kellett, a második kapott gól után pedig véget is ért a mérkőzés, sérüléseket szimuláltak, és teljesen széttördelték a mérkőzést. Az angol futballban nincs ilyen, ám a kontinensen sokan alkalmazzák ezt a taktikát.”

A nap másik mérkőzésén a Bayern München parádézott a vendég Sahtar Donyeckkel. Mircea Lucescu vezetőedző legénysége már a 3. percben emberhátrányba került Olekszandr Kucser kiállítása miatt, miután a védő a tizenhatoson belül látszólag rossz ütemben csúszott rá Mario Götzére. A játékos egyébként a Bajnokok Ligája történetének leggyorsabb piros lapját kapta. Az így megítélt tizenegyesből Thomas Müller nyitotta a gólfesztivált, amit majd Götze zárt a találkozó 88. percében. Az ukránok a hazai 0–0 után statisztaszerepet játszottak az Allainz Arénában, a házigazda bajorok ugyanis hetven százalékban birtokolták a labdát és teljesen beszorította saját térfelére az donyecki együttest.

A BL nyolcaddöntőben még négy mérkőzést rendeznek. Jövő kedden a Monaco – Arsenal (az első mérkőzésen: 3–1) és az Atlético – Leverkusen (0–1) összecsapásokat, másnap pedig a Barcelona – Manchester City (2–1) és a Dortmund – Juventus (1–2) meccseket.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Chelsea – Paris Saint–Germain 2–2 – hosszabbítás után (Cahill 81. perc, Hazard 96. – 11-esből, illetve David Luiz 86., Thiago Silva 114.); kiállítva: Ibrahimovic (31. perc – PSG); továbbjutott: a PSG 3–3-as összesítéssel, hosszabbítás után, idegenben lőtt több góllal.

Bayern München – Sahtar Donyeck 7–0 (T. Müller 3. – 11-esből. 52., J. Boateng 34., Ribéry 49., Badstuber 63., Lewandowski 75., Götze 87.); kiállítva: Olekszandr Kucser (3. perc – Sahtar); továbbjutott: a Bayern , 7–0-s összesítéssel.