A horvátokkal játszanak a magyarok szerdán

2021.08.02 - 10:33

Az első félidőben végig a magyarok vezettek, sőt, a nagyszünetig kétgólosra duzzadt az előny (4–2). A vízben a folytatásban is hatalmas taktikai, valamint kemény fizikális csata zajlott, de a magyarok tartani tudták a két gólos fórt az utolsó negyedre is (5–3).
A záró játékrészben azonban Märcz Tamás szövetségi kapitány legényei nem találtak be az olasz kapuban, míg az ellenfél a negyed elején, majd egy perccel a vége előtt is gólt szereztek. Az utolsó másodpercekben már nem történt változás, maradt a döntetlen.
Märcz Tamás a lefújás után úgy fogalmazott, ezen az összecsapáson egyik csapat sem akart döntetlent játszani, egyúttal kikapni sem, így mindkét oldal a győzelemért küzdött. „Szerintem mi jóval közelebb álltunk hozzá, ha a mérkőzés összképét nézzük” – mondta a szövetégi kapitány.
Märcz Tamás együttese a negyeddöntőben így vagy a horvátokkal találkozik majd szerdán.

TOKIÓ 2020, FÉRFI VÍZILABDA

A-csoport, 5. (utolsó) forduló

Magyarország – Olaszország 5–5 (2:1, 2:1, 1:1, 0:2)
Görögország – Egyesült Államok 14–5 (4:1, 2:2, 5:2, 3:0)

Az állás: 1. Görögország 9 pont/5 mérkőzés, 2. Olaszország 8/5, 3. Magyarország 7/5, 4. Egyesült Államok 4/5, 5. Japán 0/4, 6. Dél-afrikai Köztársaság 0/4.