A Honvéd és az Astra idegenben, a Vidi otthon nyert

2013.07.05 - 13:26

labdarúgó Európa Liga selejtezőinek első fordulójában a Budapest Honvéd 4–1-re győzött Montenegróban, az Astra Giurgiu pedig 1–0-ra verte Szlovéniában a vendég NK Domzsalét. A Videoton FC Székesfehérváron egygólos előnyt szerzett a visszavágóra.

A Budapest Honvéd rendkívül meggyőző játékkal, 4–1-re nyert a montenegrói Cselik Niksics vendégeként a labdarúgó Európa Liga–selejtező első fordulójának csütörtöki első mérkőzésén.

A OTP Bank Liga legutóbbi szezonjában bronzérmes Honvéd hátrányba került a találkozó 15. percében, a hazaiak ugyanis egy pontrúgást követően Radovic fejesével gólt szereztek. A budapestiek ezt követően szinte kapujához szegezték a montenegrói alakulatot, és Délczeg, valamint Holender góljaival megfordítottak az álláson. A fordulást követően nem sokkal a Honvéd eldöntötte a találkozót: előbb Diaby, majd a mindössze 18 éves Holender talált be Banovics kapujába, így Marco Rossi edző együttese megnyugtató előnnyel készülhet a jövő heti kispesti visszavágóra.

A Videoton FC hazai környezetben 2–1-re nyert a montenegrói FK Mladoszt Podgorica ellen. A tavalyi NB I–es ezüstérmes széékesfehérvári alakulat már a harmadik percben hátrányba került a Sóstói Stadionban: Oliveira rántotta le a büntetőterületen belül Szeratlicsot, a megítélt tizenegyest pedig Markovics higgadtan értékesítette. A hidegzuhanyból gyors támadásokkal próbált menekülni a Videoton, de nem volt könnyű dolga a csapatnak, mert a mindössze 24 éves átlagéletkort számláló Mladoszt többnyire hét emberrel védekezett saját tizenhatosán belül. Ami nem ment akcióból, az sikerült pontrúgásból: az első félidő hajrájában bő öt perc alatt megfordította az állást a fehérvári együttes, Vinícius és Gyurcsó vették be a montenegrói kaput.

A fordulást követően a hazai közönség gólokban gazdag második félidőt várt, azonban a Videotonnak nem ment a játék. Hiába játszottak mezőnyfölényben a hazaiak, a kapura egyáltalán nem voltak veszélyesek, ráadásul az ötletesség is hiányzott a piros–kékek futballjából. A Podgorica saját térfelére tömörülve őrizte egygólos hátrányát, mellyel teljesen nyílt maradt a párharc a visszavágóra.

Az Astra Giurgiu először játszott európai kupamérkőzést, és kezdésre 1–0-ra nyert Szlovéniában, az NK Domzsale vendégeként. Daniel Isăilă edző legénysége kissé megilletődve játszott csütörtök este, és csak a második félidőben gyakorolt némi pánikot Vidmar kapuja előtt. A hajrában egy ilyen helyzetet használt ki Budescu, aki egy gyenge mentés után kapásból vette be a szlovén kaput. Azelőtt Morais, a találat után kevéssel pedig Enache volt közel a gólszerzéshez, azonban mindkét esetben a kapufán csattant a labda.

Az Astra így is bizakodva várhatja a július 11-i visszavágót, ugyanis a látottak alapján elmondható, a Liga 1 tavalyi 4. helyezettje jobb az ellenfelénél. A jövőhét csütörtöki meccset Bukarestben, a Naţional Arénában rendezik.

Európa Liga, selejtező, 1. forduló, első mérkőzés

Cselik Niksics – Budapest Honvéd 1–4 (1–2). Gólszerzők: Radovic (15. perc), illetve Délczeg (38.), Holender (41., 62.), Diaby (52.)

Videoton FC – Mladoszt Podgorica 2–1 (2–1). Gólszerzők: Vinícius (35.), Gyurcsó (41.) illetve Markovic (3., 11–esből)

NK Domzsale – Astra Giurgiu 0–1 (0–0). Gólszerző: Budescu (84.).