A házigazdák kipipálva

2021.07.27 - 17:40

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16–11-re nyert Japán ellen második csoportmérkőzésén a tokiói olimpián.
A görögöktől elszenvedett vereség után a magabiztos győzelem mellett a gólarány javítása is a magyar célok között szerepelt a rendező Japán válogatottja ellen.
Azonban előszőör csak a második negyedben sikerült két gólra elhúzni, de a kihagyott helyzetek után a japánok megint csak egyenlítettek és 8–8-as állásról fordultak a második félidőre.
A szünet után viszont már eredményesebben támadtak a magyarok, és Zalánki lövésével először volt három a különbség. Japán még felzárkózott egy gólra (11–10), viszont az utolsó negyedre visszaállt a háromgólos előnyt (13–10). A záró felvonásban már nem érkezett válasz az egyre jobban fáradó japánoktól, akiket így öt góllal győzött le a magyar együttes.
„Az történt, amire számítottunk – mondta Märcz Tamás, szövetségi kapitány. – Szakvezetőként elég sok mérkőzést játszottam Japán ellen az elmúlt években, és majdnem mindig ugyanez a forgatókönyv valósul meg. Az elején van egy kis zűrzavar, de mentálisan így készítettük fel a játékosokat, hogy ne idegeskedjenek egy pillanatig se attól, hogy fej fej mellett megyünk.” Hozzátette: örül, hogy megvan az első győzelem a tornán, s reméli, hogy ez megadja a nyugalmat a játékosoknak.
Az egy győzelemmel és egy vereséggel álló magyar csapat legközelebb csütörtökön ugrik vízbe, akkor a dél-afrikaiak ellen.

TOKIÓ 2020, FÉRFI VÍZILABDA, A-CSOPORT, 2. FORDULÓ:

Magyarország – Japán 16–11 (4:3, 4:5, 5:2, 3:1)
Olaszország – Görögország 6–6 (1:1, 2:2, 0:4, 4:0)
Egyesült Államok – Dél-afrikai Köztársaság 20–3 (3:0, 9:1, 3:1, 5:1)

A csoport állása: 1. Egyesült Államok 4 pont, 2. Olaszország 3 (27-8), 3. Görögország 3 (16-15), 4. Magyarország 2, 5. Japán 0 (24-31), 6. Dél-afrikai Köztársaság 0 (5-41).