A harmadik helyen fogja zárni az idényt az Olimpia VSK

2023.05.07 - 10:37
Egy kevésbé meggyőző játék után a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata elszenvedte az ötödik vereségét a Liga 3 rájátszásának felsőházában, amivel az együttesünk kiszállt az osztályzós helyekért zajló küzdelemből.

Csik Tibor vezetőedző legénységét a 2–0-ra győzte le idehaza a Beszterce-Naszódi Gloria együttese. A vendégek két azonos helyzetből szereztek két gólt, maximális helyzetkihasználással. Előbb a 16. percben egy jobb oldali keresztlabda szállt el a védelem mögött, a hosszúsarokra érkező Gheorghe Gondiu pedig közelről a kapuba emelt (0–1). Az 59. percben egy hasonló keresztlabda után Adam Abdul növelte kettőre a beszterceiek előnyét (2–0).

A mi csapatunknak volt néhány lehetősége, körbe lőtték az ellenfél kapuját, vagy mikor kapura tartott a labda, akkor Flaviu Bodea a helyén volt.
Az utolsó sípszó után a szatmári csapat teljes kerete el volt keseredve. A Gloria ugyanis tíz pontra növelte előnyét, de a negyedik Félixfürdői Lotusszal szembeni for maradt tizenegy pont. Két fordulót rendeznek még a bajnoki idény végéig, így az Olimpia VSK biztos, hogy a 10-es csoport dobogós helyén zárja a szezont. Ez a végeredmény biztató lehet a jövőre nézve, és a csapatunk akár merészebb célokat is kitűzhet majd magának.

„Most mind haragszunk, de nem kell azokat a játékosokat sértegetni, akik a harmadik helyre hozták a csapatot. Ismerjük el, ebben a szezonban ez a mi helyünk. De ha valaki a bajnokság elején ezt mondja nekünk, hogy dobogósok leszünk, akkor nem hittem volna neki” – nyilatkozta Csik Tibi.

A felsőház utolsó előtti fordulójában a Szatmárnémeti Olimpia VSK Nagyváradra utazik, a már csoportgyőztes Bihor lesz az ellenfél.