Szatmárnémeti

A Hám János líceum diákjai idén is bölcsebbek lettek

A hámos Olajbogyók: Orosz Johanna, Czibere Ingrid, Balázs Dániel és Simon Benjámin (Fotó: Magángyűjtemény)
2022.06.03 - 15:00
Idén is megszervezték a tanügyminisztérium által akkreditált, és a Communitas Alapítvány által tizenkettedik alkalommal megrendezett Bölcs diákok országos szintű vetélkedőt, amelyen 106 csapat közül, a megyei fordulók után az országos döntőn 9 csapat mérte össze kreativitását és tudását — köztük a szatmárnémeti Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum növendékei.

A csapatot 4 diák alkotta: Orosz Johanna, Czibere Ingrid, Balázs Dániel és Simon Benjámin, akik mindannyian tizedik osztályos tanulók — tudtuk meg Simon Laura felkészítő tanártól, aki lapunknak azt is elmondta, hogy nem először vesznek részt a versenyen, tavaly a Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum volt az első az iskolák között, idén pedig egy teljesen új csapattal bronzéremmel tértek haza, ami szintén nagyon szép eredménynek mondható.
A szatmárnémeti Hám János líceum Olajbogyók csapata amúgy a teljes tanévet felölelő vetélkedő keretében a hagyományőrzés világában mutathatta meg tudását. A diákok a döntő során megismerkedtek Kallós Zoltán néprajzkutató életével és munkásságával, valamint Karl May Az ezüst tó kincse című műve alapján tanulmányozták az indiánok életét és kultúráját. A bibliográfia magában foglalta Amerika magyar vándora, Xantus János, valamint Leonardo da Vinci életét és munkásságát is.
A döntőben részt vevő csapatok a Communitas Alapítvány jóvoltából fődíjként egy egyhetes ingyenes élménytáborban vehetnek részt Nagyenyeden, ami tényleg élménydús lesz — mondta Simon Laura lapunknak, hozzátéve: saját tapasztalatból elmondhatja, hogy annyira színes és gazdag programkínálat vár a táborban a diákokra, ami egyedülálló ebben a tekintetben, sőt, ami az egész verseny felépítéséről is elmondható. Épp ezért lehet az, hogy a gyerekek igencsak kedvelik a Bölcs diák vetélkedőt. A hagyományőrzés kapcsán amúgy az Olajbogyók a kisfilmkészítésben, a strudlikészítésben, de még a tibeti hagyományok világában is elmerültek a verseny kedvéért. J. Zs.