A grúzok is kifogtak a románokon: 2–1-es vereség Ploieşti-en

2021.06.03 - 14:37

A Ploieşti-en rendezett szerda esti barátságos mérkőzésen a vendégek kezdtek határozottabban, és Okriasvili ollózása fújt ébresztőt a román csapatnak. Az ezt követő húsz percben ugyanis Olaru, Maxim és Hagi is célba vette a grúz kaput, viszont lövéseik gyengék voltak, vagy célt tévesztettek. A 37. percben Hagi lövése kapufát talált, majd a helyzet folytatásában a Rangers játékosa tökéletesen emelt a kapu elé Alibecnek, akinek fejesét viszont védeni tudta Kupatadze.
A szünet előtt viszont emberhátrányba maradtak a románok, miután a Liga 1 gólkirályát, Florin Tănasét kiállította a bíró Ceabradze megütése miatt.
A második félidőt határozottabban kezdték a vendégek, aminek meglett az eredménye a 61. percben: a 16-os széléről Georges Mikautadze eresztett meg egy lövést, amit Andrei Vlad nem tudott védeni (0–1).
Négy perccel később egyenlíthetett volna Mirel Rădoi szövetségi kapitány legénysége, azonban Răzvan Marin a kapu fölé lőtt egy megítélt 11-est. A pontrúgást megelőzően Andrei Ivant kaszálta el a büntetőterületen belül Kvirkvelia, amiért megkapta a második sárga lapját, és ki lett állítva.
10–10 játékossal maradt tehát a pályán a két csapat, viszont az eredményjelző továbbra is grúz vezetést mutatott. Ráadásul a 71. percben, egy ellentámadás végén Giorgi Aburjania kettőre növelte a vendégek előnyét (0–2).
Andrei Ivan a 78. percben egy távoli lövéssel megszerezte a házigazdák szépítő gólját (1–2), azonban a mezőnyfölény ellenére az egyenlítés nem jött össze, így nem sikerült jól a trikolórok első nyári barátságos mérkőzése.
Grúzia még soha nem győzte le Romániát: az eddigi hétből hat meccset elvesztett és egy mérkőzés zárult döntetlennel. A május 27-én frissített világrangsorban Románia a 43., Grúzia a 91. helyet foglalja el (az Európa-bajnoki résztvevő Magyarország a 37-ik).
Románia szombaton is játszik egy barátságos mérkőzést: Middlesbrough-ban Anglia vendége lesz. P. A.