Március 26-ától a cég gömbkamerával felszerelt gépkocsiival találkozhatunk többek között Bukarestben, Konstancán, Călăraşi-ban, Ploieşti-en, Oneşti-en, Paşcani-ban, Nagyszebenben, Kolozsváron, Máramarosszigeten vagy Aradon.
A felvételek segítségével képek tekinthetők meg a világ számos országából, legyen szó utakról, városokról, történelmi emlékhelyekről, kulturális nevezetességekről, tájakról (szárazföldön, vízen vagy vízben), sőt az űrből is. A szolgáltatás elérhető a Google Earth és a mobiltelefonok Google Maps alkalmazásában is.
A Google 16 millió kilométer útról készített képeket, ami az egyenlítő négyszázszorosának megfelelő távolság.
A Street View szolgáltatás 2010-ben jelent meg Romániában, akkor 39 városról és mintegy 40 ezer kilométer útról készítettek felvételeket, amelyekhez idővel turisztikai célpontokról (egyebek között a tordai sóbányáról, a Brukenthal Múzeumról, a törcsvári várról) készített fotókat csatoltak. 2018-ban, a WWF (World Wildlife Fund) Romániával együttműködésben, a Duna Delta 1500 kilométernyi csatornájáról készült fotókkal bővítették az állományt.
A Google Street View szolgáltatása a világ 85 országában van jelen, beleértve az északi és a déli sarkvidéket.
A Google-t 1998-ban alapította Larry Page és Sergey Brin, azóta alkalmazottainak száma meghaladta az ötvenezret, számos népszerű szolgáltatást nyújt: kereső, térkép, hirdetések, levelezés, YouTube, stb. AGERPRES