Belföld

A főárosi rendőrség 10 ezer lejre bírságolta a PNL-t

2021.09.28 - 14:06

Bogdan Berechetet a Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselőinek javaslatára hívta be meghallgatásra az alsóház védelmi bizottsága, hogy számoljon be a PNL-kongresszus megszervezésének és lebonyolításának körülményeiről.

A rendőrparancsnok elmondta, egyelőre tízezer lejes bírságot kapott a szervező, mert nem gondoskodott arról, hogy a jelenlévők ne zsúfolódjanak össze a központi csarnok bejáratánál, illetve mert a résztvevők közül sokan nem viseltek maszkot. A rendőrség és a csendőrség még vizsgálja az eseményről készült felvételeket, és azt is, hogy az őrző-védő cég eleget tett-e a kötelezettségeinek.

Utóbb Florin Cîţu miniszterelnök azt nyilatkozta, a PNL ki fogja fizetni a 10 ezer lejes bírságot, és a továbbiakat is, ha még lesznek. Ugyanakkor megjegyezte, a kongresszus megszervezésekor még nem ő volt az alakulat elnöke.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bíróságra került a nemzeti liberális pártügy

A belső ellenzék többek között a pártból való kizárást vétóztatta meg a törvényszéken - PNL megfellebbezi a hétfői párthatározatok felfüggesztéséről szóló törvényszéki döntést.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

A románok többsége az előrehozott választások híve

Ha vasárnap parlamenti választásokat tartanának, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.