A közösségi élet felpezsdítése céljával és a kultúra széles körű terjesztése érdekében indították el gencsi fiatalok egy egyesület létrehozását. Az ötletgazda Récsey Andor, a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem Politika-, Közigazgatás- és Kommunikációtudományi Kar (FSPAC) hallgatója. Elmondása szerint az egyesület létrehozásának ötlete egy jogi órán, a cégekről, illetve magánvállalkozásokról történő beszélgetés során merült fel először. „Az órán elhangzott beszélgetések alatt kezdtem el komolyabban fontolgatni egy egyesület létrehozását Gencsen. Tudni kell, hogy környékünkön ez idáig nem volt egy olyan klub, csoport vagy jelen esetben egyesület, amely összegyűjtené vagy mozgósítaná a fiatalokat. Ezért felvetettem az ötletet a gencsi fiataloknak, akik szintén támogatták azt” — fogalmazott Andor a kezdetekről.
Bár a járvány miatt a hivatalos bejegyzés még nem történt meg, az ifjú elnök elmondása szerint gőzerővel dolgoznak, és csak idő kérdése, míg hivatalosan is elismert egyesületté válnak. „Az egyesület megalapításában sokat segítettek az egyetemi tanáraim, rávezettek a nélkülözhetetlen jogi keretekre, illetve jómagam önállóan is sokat nyomoztam az ügyben, valamint egy ügyvédnő segítségével elkezdtem beszerezni a szükséges okiratokat. Még számos papírmunka és engedély megszerzése van hátra, de már egy ideje aktívan munkálkodunk. Létrehoztunk egy Facebook-csoportot, amely jelenleg több mint hatszáz tagot számlál. Időközben a csapatunk is megalakult, amely hat tagból áll: Sabau Tekla (alelnök), Boros Natalia (titkár), Szabó Lilla, Buboi Larissa, Csomay Nikoletta. Igyekszünk minél több fiatalt bevonni a programjainkba, hogy érezzék, foglalkoznak velük, a fő célunk pedig a kultúra széles körű terjesztése, illetve megismertetése a fiatalsággal, hogy ezáltal felpezsdítsük az életet a közösségünkben. Szeretnénk a jövőben például egy amatőr színjátszókört elindítani, de a környezetvédelemre is nagy hangsúlyt fektetünk. Immár két, igencsak sikeresnek mondható hulladékgyűjtési akción is túl vagyunk, illetve gyermeknapot is szerveztünk a legkisebbek számára, és nem csak” — magyarázta Récsey Andor egyesületi elnök.
Összességében elmondható, hogy az Együtt a jó dolgokért – Together For Good Things Egyesület egy jól működő fiatal közösséget szeretne létrehozni, amelyet a kultúra megőrzése és továbbítása, a környezet tisztelete és megóvási szándéka jellemez. Programjaikról az egyesület Facebook-csoportjában értesülhetnek.
Kallós András