Visszatér a SPOT Színművészeti Egyetemek Nemzetközi Fesztiváljára Tana-Kovács Ágnes, a Budapesti Szkéné Színház művészeti programvezetője. A Kaposvári k2 Színház is jelen lesz a rendezvényen — tudtuk meg Paul Sarvaditól, a fesztivál igazgatójától.
Ebben az évben is résztvevője lesz a SPOT-nak Tana-Kovács Ágnes, a Budapesti Szkéné Színház művészeti programtervezője. A budapesti színházi élet egyik meghatározó személyisége elsősorban a fiatal tehetségek felkutatásának érdekében érkezik Nagykárolyba, ugyanakkor együttműködést szeretne kialakítani a SPOT igazgatójával.
„Nagy megtiszteltetés, hogy Tana-Kovács Ágnes idén is részt vesz a fesztiválon, hiszen központi személyisége a budapesti színházi életnek. Remélhetőleg sikerül akár egy rövid, akár egy hosszú távú együttműködést kialakítanunk” — nyilatkozta Paul Sarvadi, aki azt is elmondta, hogy ugyancsak Tana-Kovács Ágnesnek köszönhető az is, hogy a fesztivált megtiszteli egy előadással a Kaposvári k2 Színház.
A k2 Színházról
A 2010 nyarán alakult független színházi műhelyt a Kaposvári Egyetem színművész szakának hallgatói hozták létre, két akkor másodéves egyetemista, Benkó Bence és Fábián Péter vezetésével. (A „k2” név is arra utal, hogy a társulat alapítói a kaposvári másodévesek közül kerültek ki.) A társulat célja olyan — egyetemi tanulmányoktól független — produkciók készítése, amelyek mindenféle külső nyomás, teljesítési kényszer nélkül, az adott anyaggal való szabad kísérletezés során születnek meg. A társulat 2012-ben elnyerte a Thealter Fesztivál helyspecifikus projektjének fődíját, 2013-ban pedig a Független Előadó-művészeti Szövetség pályakezdő díját.
Tana-Kovács Ágnesről
Tana-Kovács Ágnes 1977-ben végzett a budapesti I.István Közgazdasági Szakközépiskola Pénzügyi Tagozatán, ugyanabban az évben diplomát szerzett Kárpáthy Zoltán pantomim- és táncművész magánstúdiójában. Az ezt követő években pantomimművészként dolgozott, tanított, önálló esteket adott. 1983-ban mozgásszínház-rendezõi vizsgát tett, 1984-ben a Kecskeméti Katona József Színház Mozgásszínházi Tagozatának tagja lett. 1985-ben alapító tagja az Artus Mozgásszínháznak. 1986-ban jelmezterveket készített a Theater Brett megbízásából, valamint az Artus Színház részére, az Artus Színház szólistájaként játszott Magyarországon és a határokon túl. 1988-ban gerincsérülés miatt felhagyott a táncművészi hivatással, önállóan dolgozott tovább, a Hunnia Filmstúdió megbízásából játékfilmszerepeket vállalt. 1989-ben egyik alapító tagja az Utolsó Vonal Színházi Alapítványnak, 1990-ben pedig a Casus Kortárs Művészeti és Menedzserképzõ Kollégiumnak. Színházi kritikákat is közölt (Kapu, Céh stb.). 1993-ban független művészeti PR-tanácsadóként tevékenykedett, főként az alternatív művészetek területein (fotóművészet, film-, táncművészet, képzőművészet, színház). 1996-ban mint produkcióvezető dolgozott a Malko Teatro, a MU, az Alternatív Színház, az Utolsó Vonal Színház, a Rét Színház, a TranzDanz számára, valamint díszlet- és jelmezterveket készített. 1997-ben a Szkéné Színház művészeti titkára lett, a Kancsal Puttó Galéria alapítója és vezetője, ahol ez idáig 60 kortárs képzőművészeti kiállítás került bemutatásra. 1998-ban a Malko Teatro és az Alternatív Színház tagjaként dolgozott. 1999-ben munkatársa számos sikeres tánc- és színházi előadásnak, fesztiválok, bemutatók tervezője, az IDMC nemzetközi tánc- és mozgásszínházi műhely szervezője. 2001-ben Repülési kísérlet címmel mutatta be prózai darabját a MU Színház. 2004-ben Varangyok címmel újabb bemutató következett a Szkéné Színházban. 2006-tól a Fortedanse Együttes, 2009-től a TranzDanz Együttes produkcióvezetője, 2010-től pedig a Szkéné Színház művészeti programvezetője.
Ifj. Deák Endre