A Ferencváros nyerte a derbit, kiesőhelyen az Újpest

2021.02.04 - 10:31

Az első félidőben a Ferencváros - Isael révén a 24. percben – egyetlen veszélyes akcióját gólra tudta váltani (1–0). A fennmaradó időben viszont önmagához képest lassabb tempó mellett rengeteg átadási hibát követett el a vendégcsapat, amely így támadni és veszélyeztetni sem tudott. Az Újpest jól megszervezte a védekezését, igyekezett nem területet adni ellenfelének.
Tallo öngóljával kezdődött a második felvonás – az újpesti center szöglet után a rövidről csúsztatott saját kapujába, senkitől sem zavartatva (2–0) –, az ettől megzavarodott házigazdák csak percek múlva tértek magukhoz. Utána viszont támadásba lendültek, ám a védekezéssel és az eredmény tartásával megelégedő Ferencvárostól kis erőbedobás is elég volt, hogy hatástalanítsa a hazai akciókat, mielőtt azok veszélyessé váltak volna. A 76. percben Uzuni biztosította be a vendégek sikerét (3–0), akik onnantól fölényben játszottak a hitehagyott hazaiakkal szemben. A 4–0-s végeredményt Vécsei megpattanó lövéssel állította be a 90. percben.
A decemberben szerződtetett Michael Oenning vezetőedzővel továbbra sem gyűjtött pontot az Újpest, ráadásul három találkozón két szerzett góllal szemben tizenkettőt kapott.
A lilák 2014 szeptembere óta nem tudják legyőzni otthon a Ferencvárost, amely azóta vendégként három döntetlen mellett negyedszer kerekedett föléjük. Az Újpest sorozatban hatodszor kapott ki a zöld-fehérektől, és egymást követő ötödik mérkőzésen maradt gólképtelen ellenük.
Ráadásul a Ferencváros a mostani győzelemmel tizenhárom pontra növelte előnyét az üldöző MOL Fehérár FC-vel szemben. A székesfehérváriaknál ezen a találkozón ismét kezdő volt a szatmárnémeti Rus Adrián, a válogatott hátvéd végig játszotta a mérkőzést.
A Kisvárdánál a Szatmárnémeti LPS neveltje, Claudiu Bumba kezdő volt, de a 60. percben Zlicic állt be a helyére. Ezzel együtt a szabolcsi alakulat hazai pályán kikapott. A Kisvárdának idén ez volt a negyedik bajnoki mérkőzése, és most kapott ki először úgy, hogy előzőleg a második helyezett MOL Fehérvárt legyőzte, az éllovas Ferencváros ellen pontot szerzett a fővárosban.
Az MTK ugyanakkor egy-egy döntetlen és vereség után először nyert, melynek köszönhetően az ötödikről feljött a harmadik helyre, éppen a Kisvárda elé.
A 19. forduló másik mérkőzésén egyébként megszakadt a Budafok negatív sorozata: 3–1-re győzte le a vendég zalaegerszegieket. Az újonc Budafok ezt megelőzően legutóbb több mint három hónapja, október 25-én győzött a bajnokságban, és a mostani győzelemnek köszönhetően elmozdult a kieső pozícióból is.

LABDARÚGÓ OTP BANK LIGA, 19. FORDULÓ

Újpest FC – Ferencvárosi TC 0–4 (0–1)
G.: Isael 24., Tallo 47. (öngól), Uzuni 76., Vécsei 90.

Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 2–0 (1–0)
G.: Kiss T. 24., Plsek 53. (11-esből).

Budapest Honvéd – Paksi FC 1–1 (0–0)
G.: Balogh N. 55., illetve Ádám 49.

Budafoki MTE – ZTE FC 3–1 (1–0)
G.: Zsóri 39., Kovács D. 49., 51. (az elsőt 11-esből), illetve Lesjak 80.

Kisvárda Master Good – MTK Budapest 0–2 (1–0)

Négyet vágott a Fehérvárnak a Fradi

A második lejátszott bajnoki mérkőzés után sem kapott gólt a magyar labdarúgó OTP Bank Liga idényben a címvédő Ferencváros labdarúgócsapata, sőt, a zöld-fehérek kiütéssel nyerték meg a MOL Fehérvár elleni rangadót.

A hosszabbításban szerzett góllal nyerte a derbit a Fradi

A Zalegerszegi TE kispesti győzelmével indult a magyar labdarúgó élvonalbeli szezon, majd a Mezőkövesd újpesti pontszerzésével folytatódiott az első forduló.

Rus nélkül kezdődik az NB 1

A Budapest Honvéd és a Zalaegerszeg mérkőzésével kezdődik július 29-én a magyar labdarúgó élvonalbeli OTP Bank Liga új idénye.