A Dortmund és a Liverpool is kiütötte ellenfelét

2018.10.25 - 02:55

Dortmundban jegyezhettük szerda este a Bajnokok Ligája 3. fordulójának a legnagyobb meglepetését: a Borussia 4–0-s vereséget mért a Európa Liga-címvédő Atlético Madridra.

A spanyol együttesnek ez volt a legsúlyosabb veresége, amióta Diego Simeone a vezetőedző. Az argentin szakvezető a 391. tétmérkőzésén dirigálta az Atléticót szerda este, és a találkozó első fél órája semmit sem vetített előre abból, ami a 38. perctől történt a Signal Iduna Park stadionban. A hazaiaknak ugyanis harminc percet kellett várniuk az első komolyabb helyzetre, majd a 38. percben Axel Witsel szerzett vezetést a Dortmundnak (1–0). A 73. percben Raphaël Guerreiro egy szép akció végén 2–0-ra növelte az előnyt, de ki gondolta volna, hogy ennek még lesz folytatása. Tíz perccel később ugyanis Asraf Hakimi ugrott ki teljesen egyedül, de önzetlenül az 18 éves angol válogatott Jadon Sanchóhoz passzolt, aki nem hibázott (3–0). Még a rendes játékidő lejárta előtt Guerreiro szerezte meg a második gólját ezen a találkozón, és ezzel 4–0-lal zárult a meccs. A spanyol fővárosi együttes 2011 óta nem kapott ki legalább ekkora különbséggel. Akkor Gregorio Manzanóval a kispadon az Atlético 5–0-s vereséget szenvedett az FC Barcelonától. Ugyanakkor a madridiakat 2011 decembere óta irányító Simeonéval az Atlético ezt megelőzően háromszor kapott négy gólt egy mérkőzésen (kétszer a Real Madridtól, egyszer a Barcelonától).

A 48 esztendős argentin tréner sportszerűen gratulált a Dortmund fölényes sikeréhez: „El kell ismerni ellenfelünket, remekül futballozott. Kifejezetten tetszett, ahogy ötletesen és gyorsan játszott. Remélem, így folytatja, mert élvezetes futballt nyújtott. A végeredmény olyan egyértelmű, hogy nincs mit magyarázni.”

Az A-csoport másiok mérkőzésén döntetlent játszott egymás ellen a Bruges és a Monaco, így a Dortmund – amely eddig gólt sem kapott a csoportkörben – akár el is könyvelheti, hogy tavasszal is játszani fog a BL-ben.

A B-csoportban Lionel Messi nélkül is százszázalékos maradt a Barcelona a BL-ben: a katalán csapat a Camp Nouban 2–0-ra legyőzte az Internazionalét Rafinha és Jordi Alba találatával.

A vendégek ugyan 2010-ben BL-döntőbe jutást ünnepelhettek a Camp Nouban, ám ettől függetlenül eddig minden európai kupamérkőzésüket elvesztették a Barcelona stadionjában, szerzett gól nélkül. A mosatni meccs az Internek igen jó lecke volt: a BL-be hosszú idő után visszatérő milánói fekete-kékek pontosan felmérhették, miben kell még fejlődniük, ha fel akarják venni a versenyt a Bajnokok Ligája elitjével.

„Nem voltunk elég bátrak, amikor nálunk volt a labda. Úgy táncoltunk, ahogy a Barca fütyült, hagytuk, hogy a Barca azt játssza, amit szeretne. Nem lehet úgy idejönni, hogy csak védekezünk és kontrából egyszer betalálunk. Messze voltunk a legjobbunktól ma este. Sokkal jobb teljesítményt várok ennél.” – summázott az Inter szakvezetője, Luciano Spaletti.

A B-csoportban egyébként ugyanaz a helyzet alakult ki, mint az A jelzésű kvartettben: a győztes Barcelona már a tizenhat között érezheti magát, miután a széria másik mérkőzésén a Tottenham és a PSV is döntetlent játszott az egymás elleni meccsen.

Kiütéssel nyerte a Liverpool is, azonban az angoloknak jelentősen könnyebb dolguk volt, mint a dortmundiaknak. Mohamed Szalah duplája, illetve Firmino és Mané góljai miatt a szerb bajnok már tíz kapott gólnál tart úgy, bár az első meccset kihúzta egy gólnélküli döntetlennel.

A C-csoport másik meccse kemény csatát eredményezett: a nápolyiak Insigne révén már a 29. percben vezetéshez jutottak Párizsban (0–1), és az előnyüket a 61. percig sikerült tartani, amikor Thomas Meunier beadását Mário Rui becsúszva a saját kapujába mentette (1–1). A hajrá előtti percekben ismét az olaszok vezettek – nem érdemtelenül –, most Dries Mertens volt eredményes (1–2). A végeredményt azonban Ángel Di María állította be, aki a ráadás percekben egy bombagóllal mentett egy pontot a PSG-nek (2–2).

A D-csoport 3. fordulójában az FC Porto 3–1-re nyert a Lokomotiv Moszkva otthonában. A meccs krónikájához tartozik, hogy a portugálok kapusa, Iker Casillas büntetőt védett, s a házigazda emberhátrányban fejezte be a meccset.

A csoport másik meccsén a Schalkénak hiába volt fél tucat, kaput eltaláló lövése Isztambulban, a Galatasaray megúszta kapott gól nélkül.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló

A-csoport

Borussia Dortmund – Atlético Madrid 4–0 (Witsel 38. perc, Guerreiro 73., 89., J. Sancho 83.)

FC Bruges – Monaco 1–1 (Wesley 39., illetve Sylla 31.).