A désiek is kipipálva

2013.04.12 - 19:53

A Szatmárnémeti Olimpia FC zsinórban idei hatodik győzelmét jegyezte a bajnokságban, pénteken Désen nyert Csik Tibor vezetőedző legénysége.

Jó iramú mérkőzésen 1–0 arányban győzött a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata, és ezzel tartja a lépést az éllovas Vajdahunyadi FC-vel, amely pénteken simán verte a Gyulafehérvári Europát.

A pénteki, dési találkozó első félidejében kóstolgatta egymást a két csapat, de egyik sem tudta bevenni az ellenfél kapuját. Az idő elteltével több helyzet alakult ki a hazaiak térfelén, de a befejezésnél Székelynek mindig szerencséje volt. Még akkor is megúszta „büntetlenül”, amikor Bujor elfektette, és a szatmári csatár a kapufára küldte a labdát. Micaş távoli lövésénél is szerencsésnek mondhatta magát a dési hálóőr, mert a felső lécről kifele pattant a labda. De ugyanakkor jó reflexről tett bizonyosságot Dragoş kapura küldött labdájánál. A 68. percben viszont tehetetlen volt a kapuőr: Gavrilescu beadására egy magyar játékos, Kinczel érkezett, aki Székely alatt a hálóba küldte a lasztit.

Nem zárkózott védelembe az Olimpia FC, bár a házigazdák kitámadtak és megpróbáltak egyenlíteni. A „hátsó sor” viszont helyt állt, még Florin Mureşan nélkül is. A hátvéd ugyanis még az első félidőben megsérült, ezért Csik Tibor vezetőedző még a szünetben le kellett cserélje. Homorozan állt be a helyére, így a veterán labdarúgóval nem vesztett erejéből a védelem sem.

Több gól nem született, maradt az egy gólos szatmári siker, így az Olimpia FC továbbra is bizakodhat a másodosztályos feljutásban. Ehhez nem szabad a többi bajnokin sem hibáznia, legközelebb jövő szombaton, hazai pályán a Kolozsvári Sănătateát kell legyőzze.

„Jó meccs volt, talán az egyik legszebb az ideiek közül. A désiek nagyon jól játszottak, nem adták könnyen magukat. Viszont mi nyerhettünk volna nagyobb különbséggel is, ha jobban figyelünk a befejezésnél. De nem kell telhetetlennek lenni, fő a három pont, és hogy tartjuk a lépést a vajdahunyadiakkal” – értékelt Csik Tibor.

Labdarúgó Liga 3, 5. csoport, 19. forduló

Dési Unirea – Szatmárnémeti Olimpia 0–1 (0–0).

Gólszerző: Kinczel 68. perc.

Olimpia FC: Şuta – Glodean, Fl. Mureşan (Homorozan 46.perc), Iuhas, Hanus, Gavrilescu, Villand, Micaş, Dragoş (Dănilă 60.), Kinczel (Roghină 77.), Bujor (Botos 89.).