A désiek ellen kezd szombaton a VSK

2020.07.27 - 14:03

A Dési Someșul a kvalifikálta magát harmadikként a Liga 3-as osztályzó csoportjába, ahol elsőként a Szatmárnémeti VSK lesz az ellenfele, majd a Nagyváradi CAO-val is megküzd majd, hogy a hármastorna végén kiderüljön, melyik az a csapat, amely feljut a divíziós bajnokságba.

„Az országba a miénk a legnehezebb csoport” — mondta lapunknak Ritli Zoltán, a VSK edzője, aki harmadik alkalommal játszik majd aktuális csapatával osztályzót. 2013-ban a Szamoskrassói Someșul edzőjeként Szilágysomlyón mérkőzött a Kolozs megyei Nemeszsuki Unireával, de 1–0-ra vesztettek. Tavaly pedig ugyancsak a VSK együttesét irányítva győzött oda-visszavágón a Beszterce-Naszód megyei Óradnai Minerul ellen, viszont egy adminisztrációs hiba miatt a román szövetség nem vette fel a Liga 3-ba a szatmári bajnokot.

„Sokkal nehezebb dolgunk lesz idén. De a tavalyihoz képes jobb, erősebb és népesebb a keretünk, most minden poszton van legalább egy konkurens” — tette hozzá az egykori kiváló kapus. Erre szükség is lesz, ugyanis a bihari bajnok egy nagy múltú alakulat utódjaként akar visszakerülni a labdarúgás térképére. A CAO magyar megfelelője a NAC, vagyis Nagyváradi Atlétikai Club, amely magyar bajnokságot, később pedig román bajnokságot is nyert, és ezzel világszinten is azon kevés egyesület között jegyezik, amely két ország focibajnokságát nyerte meg.

A dési alakult először küzd divíziós helyére, és a Révkolostor község önkormányzatának a támogatásával egy ütőképes keretet alakított ki erre az idényre. Kolozs megyében egyébként a pályán dőlt el a bajnoki cím sorsa. A megyei egyesület (AJF) előzőleg egy háromcsapatos tornát szeretett volna szervezni, ahol a három legjobb, a Someșul, a Kolozsvári Supporter 2.0 és a Szászfenesi ACS az addig megszerzett pontjaik felével alkotott volna egy playoff-csoportot. Utóbbiak visszaléptek, viszont a AJF nem változtatot a szabályon, és pontozásos rendszerben rendezte az immár kétcsapatos tornát. A désieknek egységnyi előnyük volt a kolozsváriakkal szemben, és az első, hazai pályán elvesztett mérkőzés után változott a táblázatban a sorrend. Így a vasárnapi visszavágó előtt a kolozsváriaknak 2 pont előnyük volt. A szamosfalvai sportbázison rendezett visszavágó első percében a désiek egy 11-est hagytak ki, majd a házigazdák megszerezték a vezetést jelentő találatot (1–0). A második félidő derekán egyenlítettek, a rendes játékidő utolsó percében pedig a győztes gólt is megszerezték a désiek, így visszaszerezték az első helyet a táblázatba, és bajnokok lettek.

„Megvan minden információ mindkét ellenfélről. De itt minden fejben fog eldőlni. Nincs visszavágó, itt minden hiba végzetes lehet. Ezeken a meccseken az számít, hogy melyik csapat tudja jobban kezelni a kilencven percet” — mondta még röviden a csoportellenfelekről Ritli.

Mint ismeretes, Szatmár megyében az AJF kénytelen volt zöldasztalnál dönteni arról, hogy mely csapatot delegálja az osztályzóra, miután bajnokavatás nélkül lezárt az Liga 4-es idényt is.

„Mi köszönjük a bizalmat, és szeretnénk méltón képviselni a megyét az osztályzón. Én úgy gondolom, hogy ésszerű döntés született, hiszen az idény során bizonyítottuk, hogy minden szempontból a legjobbak vagyunk. Fel vagyunk készülve, hogy nyár végén már a Liga 3-ba kezdhessünk” — tette hozzá a VSK szakvezetője.

LIGA 3-OSZTÁLYZÓ, ÉSZAK-NYUGATI A-CSOPORT

Augusztus 1.: Szatmárnémeti VSK – Dési Someșul

Augusztus 5.: Nagyváradi CAO – Szatmárnémeti VSK

Augusztus 9.: Dési Someșul – Nagyváradi CAO

Minden meccset a kiírt napon 17.30 órától rendeznek a zilahi Városi Stadionban.

B-CSOPORT

Máramaros megye, Szilágy megye, Beszterce-Naszód megye*.

* - visszaléptek a csoportból

A mérkőzéseket augusztus 1–9, között 17.30 órától rendezik a szatmárnémeti Olimpia-Daniel Prodan Stadionban.

Labdarúgás: behúzta a három pontot az Oli Kolozsváron

Piri erre a meccsre hat játékost cserélt le az alap kezdő tizenegyből.

Labdarúgás: Pontokért megy Kolozsvárra az Olimpia VSK

Botos Sándor (Piri) legénysége pénteken Kolozsváron, a Viitorul vendége lesz.

Futball: megérdemelt győzelem Biharszentandráson