A csoportelsővel ikszeltek a szatmáriak

2020.11.11 - 16:21

Értékes pontot gyűjtött be a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata a Liga 3 10-es csoportjának éllovasa, a Zilahi SCM elleni mérkőzésén: Ritli Zoltán edző legényei a 8. fordulóból elhalasztott meccsen 0–1-ről, majd 1–3-ról felállva ikszeltek.

vskZilah

vskZilah2
A széria egyetlen veretlen csapata nagy mellénnyel érkezett Szatmárra, hiszen egy olyan ellenféllel állt szemben, amely múlt héten ilyenkor még nem edzhetett a koronavírus-fertőzések következtében elrendelt karantén miatt. Ráadásul alapemberek is hiányoztak a hazaiak hátsó vonalából és a támadósorából is. A kapuba a 18 éves Ilyés Dániel állt be, aki szombaton védett először divíziós meccsen: Nagybányán a második félidőben, szerdán viszont az első perctől megkapta Ritli bizalmát.

vskZilah4

vskZilah3
A vendégek viszont alaposan ráijesztettek a szatmáriakra, hiszen a hadilábon álló védelmüket kijátszva Florin Istrate már a második percben vezetéshez juttatta a zilahiakat (0–1). Azonnal jöhetett volna a VSK válasza, de Ritli Raul fejese után a felső lécen csattant a labda.

vskZilah1

vskZilah7

Lendületbe jött szatmári csapat, letámadta az ellenfelét, ami alaposan meglepte a zilahiakat. A 29. percben teljesen megérdemelten jött az egyenlítő találat: egy gyenge felszabadítás után Svarczkopf István 18 méterről védhetetlenül vágta a lasztit pipába (1–1).

vskZilah6

vskZilah9
Kivívták az előnyt a szilágyságiak az első félidő utolsó támadásával: egy jobb oldali beadás Alin Mutut találta üresen a hosszú saroknál, aki fejjel szerzett gólt a csapatának (1–2).
Fordulás után Raul Stanciu egy távoli lapos torpedóval növelte a zilahiak előnyét (1–3), de ezután sem omlott össze a szatmáriak játéka. Öt perccel később sikerült is a szépítés: Florin Pop akasztotta meg a kapura törő Vasile Chitaşt, amiért járt a 11-es, amit Zsiga Ervin higgadtan értékesített (2–3).

vskZilah5

vskZilah11

Ezután már csak öt percet kellett várni, és a VSK egyenlített: képtelen volt felszabadítani a zilahi védelem, Luca Tincău pedig fekvésből bekotorta a hálóba a kapu előtt pattogó labdát (3–3).

vskZilah8
A hajrában elfáradt a szatmári csapat, Ilyés a gólvonalról is mentett, a tehetetlen zilahiak pedig egyre idegesebben játszottak, és a 90. percben el is szabadultak az indulatok, aminek következtében Ritli Raul és édesapja, Ritli Zoltán is piros lapot kapott, míg túloldalt csak Mihai Onicaşt büntette a bíró, habár a zilahiak több pofont is kiosztottak a szatmáriaknak.

vskZilah13

vskZilah14

vskZilah15

A pontosztozkodással a VSK marad a táblázat utolsó előtti helyén, míg a zilahiak egy pontra növelték előnyüket az őket követő nagybányaiak előtt.